Sport.pl

Nokaut roku w polskim MMA?! Fenomen. Rywal nie wiedział, co się dzieje [WIDEO]

Co to był za nokaut! Podczas piątkowej gali Babilon XI Dawid Śmiełowski bardzo efektownie pokonał Damiana Zorczykowskiego. Śmiełowski popisał się pięknym ciosem, tzw. "latającym kolanem". Nokaut roku w polskim MMA?

Kapitalny nokaut w wykonaniu Dawida Śmiełowskiego.  Damian Zorczykowski został znokautowany w trzeciej rundzie walki na gali Babilon XI w Radomiu.

Świetna walka olimpijczyków w KSW. "Jak byłbyś tak rozbity, to on by cię wyłączył" [KULISY WALKI]

Szczegółowy opis walki, runda po rundzie

I runda

Damian Zorczykowski zaczął od lowkicka. Obaj spokojnie. Po 30 sekundach badania, Zorczykowski ruszył po obalenie, spychając Dawida Śmiełowskiego pod siatkę. Kilka kolan w klinczu. Udane obalenie, z góry Zorczykowski. Damian znalazł się w dosiadzie, choć rywal doskonale się bronił. Zorczykowski wyprostował sylwetkę, spuszczając na głowę Śmiełowskiego kilka mocnych ciosów. Piekielnie mocne łokcie spadały na głowę niepokonanego zawodnika, który po chwili wstał i to on dociskał rywala do siatki, zadając mu kilka ciosów kolanami. Chwyt zerwany. Kilka krótkich ciosów w wykonaniu Zorczykowskiego, Dawid zaś odpowiadał kopnięciami – wysokimi, niskimi. Nokdaun! Zorczykowski na deskach po świetnej kombinacji dwóch ciosów Śmiełowskiego! Damian jednak szybko doszedł do siebie, wyniósł rywala i sprowadził do parteru na kilka sekund przed końcem starcia nr 1.

II runda

Mocny lewy Śmiełowskiego na otwarcie drugiej rundy, Zorczykowski spróbował przenieść walkę do parteru. Próba obalenia w wykonaniu Damiana, Dawid przygotował sobie dobrą akcję kolanem, która nie wyszła. Uczepionego za jedną nogę Zorczykowskiego traktował ciosami w głowę. Pierwszy pretendent do pasa Babilonu zaliczył udane obalenie pod siatką, gdzie spuścił mnóstwo łokci i ciosów na głowę Śmiełowskiego. Sędzia się przyglądał, czy aby nie przerwać walki! Śmiełowski wstając oddał plecy, jednak Zorczykowski nie wykorzystał szansy na duszenie rywala. Zawodnicy ponownie znaleźli się w stójce, choć nie na długo, gdyż po chwili – Damian ponownie zanotował obalenie. Śmiełowski spróbował skrętówki, choć nie potrafił dokończyć tej techniki. Pół minuty do końca, z góry Zorczykowski, kilka ciosów. Dawid spróbował trójkąta nogami, jednak nie dopiął dobrze techniki, a poza tym zabrakło czasu.

III runda

Ostatnie starcie. Zawodnikiem wywierającym presję w stójce był Dawid Śmiełowski, który udanie zamykał na siatce rywala. Zorczykowski zbierał mnóstwo mocnych ciosów! Odwrócił jednak pozycję pod siatką, gdzie zanotował obalenie w kontrze na próbę kimury. Zaś z góry Zorczykowski. Pojedynek powrócił do stójki, Śmiełowski plecami ustawiony na siatce. Próba gilotyny w wykonaniu Dawida, Zorczykowski jednak wyciągnął głowę i grzmotnął rywalem o białą matę Babilonu. Śmiełowski w „żółwiu”, kolana na tułów Zorczykowskiego. Ponownie stójka. Potwornie mocne podbródkowe Śmiełowskiego! Zorczykowski na deskach! Śmiełowski rzucił się do parteru z dobitką! Damian walczy o przetrwanie, rywal nie odpuszczał. Niesamowite latające kolano w wykonaniu Śmiełowskiego! Zorczykowski totalnie bez życia padł na deski!!!

Wyniki gali Babilon 11

 • 77 kg: Daniel Skibiński pok. Lom Aliego Nalgieva przez jednogłośną decyzję sędziów (50-45 x2, 50-44)
 • 68 kg (cw): Daniel Rutkowski pok. Estabili Amato przez jednoglośną decyzję sędziów
 • 70 kg: Łukasz Rajewski pok. Piotra Przepiórkę przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 3
 • 68,5 kg (cw): Dawid Śmiełowski pok. Damiana Zorczykowskiego przez KO (latające kolano), Runda 3
 • 66 kg: Adam Soldaev pok. Piotra Kacprzaka przez TKO (ciosy w parterze), Runda 1
 • 72 kg (cw): Adrian Gralak pok. Damiana Zubę przez KO (kopnięcie na głowę), Runda 2
 • 77 kg: Denis Veselov pok. Karola Skrzypka przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 1
 • 52,5 kg: Olga Michalska pok. Hannę Gujwan przez jednogłośną decyzję sędziów
 • 61 kg semi-pro: Damian Stanek pok. Grzegorza Rutkowskiego przez decyzję sędziów
 • 79 kg (cw) semi-pro: Michał Pach pok. Mateusza Sosnowskiego przez decyzję sędziów

Więcej o MMA przeczytasz na portalu InTheCage.pl

Więcej o:
Komentarze (31)
Nokaut roku w polskim MMA?! Fenomen. Rywal nie wiedział, co się dzieje [WIDEO]
Zaloguj się
 • g000940

  Oceniono 21 razy 19

  I co to Q za fenomen. Facet już przed ciosem nie wiedział o co chodzi. Mogło się skończyć tragicznie. Dwaj debile sędzia i nokautujący.

 • andrzej.duxa

  Oceniono 16 razy 16

  wklad "dziennikarzy" agory w promocje tej patologii jest nieoceniony, spoleczenstwo bedzie wdzieczne przez dziesieciolecia....

 • carlos_512

  Oceniono 17 razy 15

  a dlaczego piszecie o tym w Sporcie?

  może jeszcze zacznijcie opisywać ustawki, albo weekendowe sztachet-party w remizach...

 • ziggybam

  Oceniono 15 razy 13

  Koszmar! To ma się "podobać"? Komu? Zwyrodnialcom? Potrzebują tego do życia? Tak wygląda życie we współczesnej ludzkiej cywilizacji? Bo to przypomina cyrk z gladiatorami sprzed 2 tys. lat.

 • adonis79

  Oceniono 12 razy 12

  Rozrywka dla prymitywów. A jeżeli chodzi o sam nokaut,typ który dostał nie był przygotowany do obrony, nie widział atakującego. Odwrócił głowę w ostatniej chwili .Sędzia dał ciała.

 • wichura

  Oceniono 12 razy 12

  Hmmm... Sport? Trochę jak pod remizą. Facet już ledwo kojarzył - sędzia powinien przerwać walkę - ale gawiedź by buczała... Więc pozwolił na egzekucję, z ryzykiem poważnego uszczerbku na zdrowiu dla zawod... sorry - gladiatora.

 • rosole_oko

  Oceniono 10 razy 10

  Za ten "nokaut" powinny być 3 zarzuty: dla tego bandziora, dla sędziego i "dziennikarza" za promowanie bandytyzmu.

 • zagaj30

  Oceniono 9 razy 9

  To zwykly bandytyzm. Co za fenomen? Co jest w tym pięknego? Czy to na pewno sport?

 • pijanymarynarz

  Oceniono 9 razy 9

  Te 'sporty' mają poważanie tylko w dzikich krajach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX