Sport.pl

Joanna Jędrzejczyk proponuje Stadion Narodowy na walkę z Zhang

Podczas dnia medialnego przed galą UFC w Tampie, Joanna Jędrzejczyk wypowiedziała się na temat potencjalnej walki z Weili Zhang i jej problemów z wizą. Polka znalazła również ciekawe rozwiązanie.

W wywiadzie udzielonym mediom podczas fight weeku UFC na Florydzie, była mistrzyni największej organizacji na świecie odniosła się do możliwej walki z aktualną mistrzynią dywizji słomkowej. Biorąc pod uwagę problemy wizowe Chinki, Joanna Jędrzejczyk zaproponowała zaskakujące rozwiązanie.

Zobacz wideo poniżej, w którym Joanna Jędrzejczyk mówi o urazach w swojej dotychczasowej karierze

Zanim podpisałam umowę na tę walkę, upewniłam się, że moja następna walka będzie o pas. Wiem, że Weili Zhang ma problemy z wizą. Nie ma problemu. Wygram w sobotę i możemy zrobić to w Polsce, Stadion Narodowy pomieści 60 000 widzów.

Jest to bardzo odważna propozycja, ponieważ UFC goszcząc w Polsce dwukrotnie, miało problem z zapełnieniem hal na ok. 15-17 tysięcy widzów. Trzeba jednak dodać, że za drugim razem wyglądało to znacznie lepiej i galę w Ergo Arenie można uznać ze wyprzedaną.

Od jakiegoś czasu chodzą pogłoski o kolejnej gali UFC w Polsce, a fakt, że Jędrzejczyk o tym wspomina, tylko podnosi wiarygodność plotek. Natomiast nim UFC podejmie decyzję o organizacji gali nad Wisłą, porywając się przy tym PGE Narodowy, musi zostać spełnione kilka warunków, a kluczowym jest sobotnie zwycięstwo Jędrzejczyk z Waterson. Więcej o sportach walki przeczytasz na inthecage.pl.

Więcej o: