Sport.pl

Chabib Nurmagomiedow ma problemy. Wszystko przez walkę z niedźwiedziem [WIDEO]

Mistrz kategorii lekkiej UFC, Chabib Nurmagomiedow (28-0), znalazł się na celowniku organizacji, która zajmuje się walką o prawa zwierząt. A wszystko przez zapasy z niedźwiedziem.

PETA zarzuca Chabibowi Nurmagomiedowi, mistrzowi UFC, że ten nie okazuje zwierzętom należnego im szacunku. A wszystko przez film z 1997 roku, na którym widać, jak 9-letni wówczas Chabib trenuje zapasy z młodym niedźwiadkiem.

Dagestańczyk spotykał tego samego niedźwiedzia jeszcze w 2014 i ponownie w 2019 roku.

Dyrektor PETA: UFC powinno przemyśleć współpracę z Chabibem Nurmagomiedowem

Dyrektor PETA z Wielkiej Brytanii, Elisa Allen, zaapelowała do władz UFC o przemyślenie swoich relacji z Chabibem Nurmagomiedowem. - PETA zachęca UFC do oceny swoich relacji z panem Nurmagomiedowem, dopóki nie wykaże wyraźnej zmiany w postawie i zaangażowaniu w okazywaniu szacunku zwierzętom, na który zasługują - powiedziała Allen. Rosjanin to obecnie jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych zawodników UFC. W swojej karierze wygrał wszystkie walki - ostatnio pokonał Dustina Poiriera, co było jego 28. triumfem. Więcej o sportach walki na InTheCage.pl.

>>>Co przeszkodziło Szpilce w karierze? Jak wygląda bolid... na autostradzie? Jak ocenić ostatnie mistrzostwa w koszykówce? Oglądaj wideo Sport.pl

Więcej o:
Komentarze (41)
Chabib Nurmagomiedow ma problemy. Wszystko przez walkę z niedźwiedziem [WIDEO]
Zaloguj się
 • poncjusz.pilat

  Oceniono 12 razy 8

  Z tego co widać na załączonych materiałach to "walkę" stoczył w wieku dziewięciu lat. Na późniejszych zdjęciach widać tylko spotkanie i przywitanie, bez żadnej walki. Jeśli robimy z tego powodu aferę, to co dalej, będziemy zrywać z ludźmi kontrakty za to, że komuś klocki w przedszkolu zabrali?

 • adas.michnik

  Oceniono 4 razy 4

  Problemem chyba nie sa same zapasy (chic to zalosne) ale trzymanie dzikiego zwierza na sznurku w niewoli. Zakladam optymistycznie, ze go nie szprycuja srodkami uspolajacymi o nie pocinaja wiezadel itp....

 • bialywywiad

  Oceniono 8 razy 4

  Ale morda. Przyciemnione szyby itd... mafja

 • krzych.korab

  Oceniono 13 razy 3

  Nie z niedźwiedziem, a niedźwiadkiem i to jeszcze w kagańcu i na łańcuchu. Tchórz powinien iść siedzieć w pierdlu za znęcanie się nad dzieckiem.

 • zebrzec

  Oceniono 15 razy 3

  czlowiek, władca świata... k..mać

 • el.commendante

  Oceniono 10 razy 2

  I gdzie niby ten brak szacunku? Misio pewnie traktuje te zapasy jak dobrą zabawę.

 • gadolinn

  Oceniono 1 raz 1

  dlaczego jeden zapasnik jest na lancuchu, a drugi nie? tym powinny sie zajac stroze obyczajow

 • danutakaczmarek1

  Oceniono 1 raz 1

  Co za debil . Walczyć z niedźwiadkiem ,tylko mu też założyć kaganiec i łańcuch . Człowiek to jednak bardzo podłe zwierzę które dla przyjemności niszczy inne zwierzę .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX