Sport.pl

Gwiazda UFC: Zarabiam więcej na Instagramie niż na walkach

"Zarabiam o wiele więcej siedząc w domu i wrzucając zdjęcia na Instagram, niż walcząc" - stwierdziła w programie Ariel Helwani's MMA Show Paige VanZant. 25-letnia fighterka podzieliła się też swoimi spostrzeżeniami na temat nierówności wynagradzaniu kobiet i mężczyzn w zawodowych sportach walki.

Paige VanZant ma sobą osiem zawodowych walk, z których wygrała cztery. Od 2014 r. Amerykanka uczestniczy w galach organizowanych przez UFC. Poza sportami walki, 25-latka udziela się również na Instagramie - jej konto w tym serwisie społecznościowym śledzi 2,3 miliona osób.

Powstało Stowarzyszenie MMA Polska. "Przyświeca nam idea olimpijska"

Paige VanZant, zawodniczka UFC: "Zarabiam więcej na Instagramie niż na rywalizacji w oktagonie"

W programie Ariel Helwani's MMA Show VanZant wyznała, że aktywność w mediach społecznościowych przynosi jej o wiele więcej pieniędzy niż rywalizacja w oktagonie: "Zarabiam o wiele więcej siedząc w domu i wrzucając zdjęcia na Instagram, niż walcząc. Mogłabym stracić sporo, gdybym skupiła się tylko na walkach" - stwierdziła VanZant.

Zawodniczka przyznała też, że nie jest zadowolona z różnic między zarobkami, jakie oferuje się w zawodowych sportach walki kobietom i mężczyznom: "Kiedy ostatni raz negocjowałam kontrakt, usłyszałam, że nie mogą mi zaproponować więcej niż mistrzyni. Ok, ale dlaczego porównują mnie wyłącznie do innych kobiet? Wszyscy w tej dyscyplinie zasługujemy na lepsze wynagrodzenia" - oceniła Amerykanka. 

"Nie ukrywam, że chcę zarabiać znacznie więcej. Odnoszę sukcesy w sporcie, jak i poza nim. W samym UFC odniosłam pięć zwycięstw, cztery pojedynki zakończyłam przed czasem i dwukrotnie brałam udział w walce wieczoru. Ktoś z takimi osiągnięciami powinien być lepiej wynagradzany" - zakończyła VanZant.

Więcej o:
Komentarze (8)
Gwiazda UFC: Zarabiam więcej na Instagramie niż na walkach
Zaloguj się
 • sabaton128

  Oceniono 6 razy 4

  A co z nierównością wynagrodzenia dla aktorów filmów dla dorosłych? Czy może to się nie liczy, bo tutaj faceci są poszkodowani?

 • sovereign

  Oceniono 3 razy 3

  Zarabia się tyle ile rynek oferuje. Dotyczy to także np. piłkarek nożnych. Aktorzy porno zarabiają z kolei dużo mniej od swoich sławnych koleżanek i też się buntują...

 • occam

  Oceniono 2 razy 2

  Nie na instagramie tylko wciskaniu reklam ładnie nazywanym prodakt plejsment.

 • boliver

  Oceniono 2 razy 2

  Zarabia wiecej bo glupich ludzi nie brakuje

 • greg0.75

  Oceniono 2 razy 2

  To faktycznie oczywiste, że ta pani powinna zarabiać (w ringu) więcej od każdego faceta, któremu potrafi dokopać (to że facet mniej zarobi na instagramie nie ma nic do rzeczy)

 • cezar85

  Oceniono 1 raz 1

  bez reklam i lokowania produktów, nie wiedziałbym jakiego goovna nie kupować

  bo dobry towar sprzedaje się sam

 • saksalainen

  0

  Fakt, że zarabia na instagramie więcej niż na walkach, jest rzeczywiście dziwny. Z drugiej strony, wielu popularnych sportowców (kobiet i mężczyzn) ma większe dochody z reklam niż z samego sportu - a instagram to głównie reklamy.

  Co do samych płac w sporcie, zależy od tego ilu ludzi to ogląda, i ile płacą za bilety (czy też, ile stacje TV płacą za prawa do transmisji).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX