Sport.pl

Szymon Dusza będzie rywalem Kamila Gniadka na FEN 26?

Jak udało się dowiedzieć redakcji InTheCage.pl, FEN szykuje bardzo ciekawą walkę na szczycie wagi półśredniej: były pretendent do pasa mistrzowskiego ma skrzyżować rękawice z efektownym zawodnikiem ze stajni Artnox Fight Sport.

W jednym z ostatnich wpisów w mediach społecznościowych prezes organizacji Fight Exclusive Night, Paweł Jóźwiak, zapytał fanów, czy interesuje ich potencjalna walka Gniadek kontra Dusza na którejś z najbliższych gal.  Jak dowiedział się portal InTheCage.pl, w FEN faktycznie trwają prace nad zestawieniem tego pojedynku.

Kamil Gniadek (13-6-1, 1NC) podczas gali FEN 24 w Warszawie zmierzył się w walce o pas mistrzowski wagi półśredniej z Andrzejem Grzebykiem. I choć bój ten przegrał, jest obecnie nadal jednym z czołowych zawodników dywizji do 77 kg organizacji Fight Exclusive Night. Wcześniej Gniadek odniósł w barwach FEN aż cztery wygrane, pokonując kolejno: Klemensa Ewalda, Vincenta del Guerrę, Łukasza Stanka oraz Jacka Jędraszczyka.

Z kolei Szymon Dusza (7-4), który powrócił po przerwie do czynnego uprawiania MMA z początkiem ubiegłego roku, stoczył dla FEN dwie walki: w debiucie przegrał po emocjonującym boju z Oskarem Somerfeldem, a następnie efektownie odprawił przez TKO już w pierwszej rundzie niepokonanego Tymoteusza Łopaczyka.

Więcej o: