Sport.pl

Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury w sprawie Mameda Ch. Co dalej?

Mamed Ch., który w środę usłyszał jedenaście zarzutów m.in. za: użycie przemocy i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji oraz za spalenie dwóch samochodów, na razie nie trafi do aresztu.

Przypomnijmy: we wtorkowy poranek o godz. 6:00 zatrzymany przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych został Mamed Ch. Były zawodnik MMA przebywał na Warmii i Mazurach, a do zatrzymania doszło na zlecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Sprawa dotyczy paserstwa luksusowych aut.

W środę rano prokurator przedstawił Mamedowi Ch. jedenaście zarzutów m.in. za: użycie przemocy i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji oraz za spalenie dwóch samochodów.

Mamed Ch. nie trafi do aresztu

Prokuratura wnioskowała również o zasądzenie aresztu na czas 90 dni. W czwartek rano dowiedzieliśmy się jednak, że Mamed Ch. pozostanie na wolności. Prokuratura rozważy, czy zaskarżyć tę decyzję.

- Sąd uznał, że dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów, ale przeprowadzenie dalszych czynności w postępowaniu nie wymaga stosowania takiego środka zapobiegawczego - poinformował naczelnik śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej Tomasz Tadla.

Osiem lat bez porażki

Osiem lat - niemal dokładnie tyle czasu nikt nie był w stanie pokonać Mameda (34-6-2, 13 KO, 17 SUB), byłego mistrza KSW wagi średniej. Ta sztuka dopiero udała się Tomaszowi Narkunowi, najlepszemu zawodnikowi kategorii półciężkiej. 38-letni Czeczen z polskim paszportem wyzwał "Żyrafę" na rewanż, ale w grudniu 2018 roku też poległ. Po tamtym pojedynku zakończył karierę.

Więcej o:
Komentarze (81)
Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury w sprawie Mameda Ch. Co dalej?
Zaloguj się
 • filosem

  Oceniono 21 razy 11

  Prawda jest taka ze jeśli nie ma przesłanek do zastosowania aresztu po co to robić? A postępowanie może toczyć się dalej

 • baby1

  Oceniono 25 razy 11

  Słuszna decyzja sądu, jeżeli nie ma potrzeby aresztu, to się go nie powinno stosować. W Polsce instytucja aresztu jest nadużywana.

 • bmzgs

  Oceniono 5 razy 5

  To na Warmii czy na Mazurach? Nie mógł być jednocześnie i na Warmii i na Mazurach.

 • bra-va1

  Oceniono 7 razy 5

  Ciekawe czy długo będzie jeszcze w Polsce.
  Czy łaskawy sędzia pojedzie to szukać na Kaukaz

 • klm747

  Oceniono 6 razy 4

  a potem go będą w Czeczenii szukać...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX