Sport.pl

UFC 238. Karolina Kowalkiewicz poniosła trzecią porażkę z rzędu!

Walka od początku do końca nie układała się po myśli Polki. Świetnie dysponowana Alexa Grasso (11-2) wypunktowała Karolinę Kowalkiewicz (12-5) na gali UFC 238 w Chicago. Dla Polki była to trzecia porażka z rzędu.

Sędziowie nie mieli wątpliwości, jednogłośnie wskazując na Alexy Grasso (punktując starcie 3x 30-27). Tym samym Meksykanka odbiła się po porażce z Tatianą Suarez.

Jak przebiegała walka?

Pierwsza runda

Alexa Grasso rozpoczęła od kopnięć, po czym wdała się w ostrą wymianę. Wydawało się, że jej ciosy zrobiły wrażenie na Karolinie Kowalkiewicz. Ciosy Meksykanki dochodziły do głowy naszej reprezentantki. Kowalkiewicz próbowała niskich kopnięć, jednak zbierała sporo ciosów wyprowadzanych przez rywalkę. Dwie minuty walki minęły, Grasso do tej pory nieuchwytna dla Polki. Meksykanka świetnie stara się kontrować niskie kopnięcia trenującej na co dzień w Łodzi, Karoliny. Sporo uderzeń Alexy Grasso dochodziło do głowy Kowalkiewicz, po czym rywalka naszej rodaczki zaprzęgła do działania kopnięcia. Polka jednak nieustannie napierała i starała się przełamać defensywę rywalki. 20 sekund przed końcem rundy Grasso zepchnęła Kowalkiewicz pod siatkę i złapała klincz, Karolina jednak odwróciła tę sytuację, walka przeniosła się na środek oktagonu, gdzie obie zawodniczki potraktowały się ciosami. Koniec pierwszego starcia.

Druga runda

Widoczna przewaga szybkościowa Meksykanki. Kowalkiewicz trafia prawym, który zmusił rywalkę do cofnięcia się. Polka skraca dystans, trafia przeciwniczkę kilkoma mocnymi ciosami. Grasso jednak nie zwolniła tempa i, pozostając ruchliwa, unikała wielu ciosów Karoliny. Meksykanka potraktowała Polkę kilkoma niskimi kopnięciami. Sporo ciosów prostych rywalki dochodziło do głowy łodzianki. Kowalkiewicz spróbowała złapać klincz, jednak rywalka zerwała uchwyt. Łodzianka próbowała zamknąć przeciwniczkę na siatce, jednak ta sprytnie unikała. Karolina złapała klincz pod siatką, jednak po kilkunastu sekundach – rywalka go zerwała. Walka wróciła na środek oktagonu, Kowalkiewicz bardziej zmęczona, zbierała kolejne ciosy od rywalki. Wymiana pod koniec rundy, w której wyraźnie precyzyjniejsza jest Alexa Grasso. Zabrzmiał gong kończący drugie starcie.

Trzecia runda

Wydawało się, że Kowalkiewicz musi zaryzykować i pójść ostro do przodu. Grasso, wyglądająca fenomenalnie technicznie, potraktowała naszą rodaczkę kilkoma ciosami, po czym spróbowała niskich kopnięć. Karolina złapała klincz, w którym to jednak Grasso wymierzyła jej więcej ciosów. Zdesperowana Kowalkiewicz szukała półdystansu i klinczu, Grasso jednak sprytnie rozczytywała zamiary Polki i unikała jej zapędów. Waleczna Polka starała się wywierać ciągłą presję, jednak bezskutecznie. Mocno rozbity nos Polki. Pod koniec pojedynku, Alexa Grasso starała się poddać Karolinę Kowalkiewicz gilotyną w stójce, jednak gong oznajmiający koniec trzeciego starcia – uniemożliwił jej zakończenie pojedynku przed czasem.

Wyniki gali UFC 238

Walka wieczoru:
135 lb: Henry Cejudo pok. Marlona Moraesa przez TKO (ciosy) w 3 rundzie (4:51)

Karta główna:
125 lb: Valentina Shevchenko pok. Jessicę Eye przez KO (kopnięcie na głowę) w 2 rundzie (00:26)
155 lb: Tony Ferguson pok. Donalda Cerrone przez TKO (przerwanie przez lekarza) w 2 rundzie (5:00)
135 lb: Petr Yan pok. Jimmiego Riverę jednogłośną decyzją sędziów (2x 29-28, 30-27)
265 lb: Blagoi Ivanov pok. Taia Tuivasę jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 2x 30-27)Karta wstępna:
115 lb: Tatiana Suarez pok. Ninę Ansaroff jednogłośną decyzją sędziów (3x 29-28)
135 lb: Aljamain Sterling pok. Pedro Munhoza jednogłośną decyzją sędziów (3x 30-27)
115 lb: Alexa Grasso pok. Karolinę Kowalkiewicz jednogłośną decyzją sędziów (3x 30-27)
145 lb: Calvin Kattar pok. Ricardo Lamasa przez nokaut, w 1.rundzie, 4:06

Więcej o MMA przeczytasz na portalu InTheCage.pl

Więcej o:
Komentarze (9)
UFC 238. Karolina Kowalkiewicz poniosła trzecią porażkę z rzędu!
Zaloguj się
 • Oceniono 1 raz 1

  Jeszcze masz chwile na odsapniecie i decyzje nie wracaj juz do klatki , to nie ma sensu , jestes ladna kobieta i niech tak zostanie , po gebie to i od meza mozna dostac..LOL

 • benia_b

  Oceniono 1 raz 1

  Zarówno KK, jak i JJ mają skutecznie przetrącone kręgosłupy i są skończone w UFC.

 • boromir195419

  Oceniono 1 raz 1

  żeby to trenować trzeba być trochę sado - masochistą czyli .... lubić bić innych i .... zbierać baty . W ringu można robić to bezkarnie i jeszcze zarobić na tym kasę bo specyficzna publika płaci dobrą kasę za oglądanie tego i szaleje wręcz z radości gdy krew się leje .

 • state77

  Oceniono 1 raz 1

  Ale jak to? Kobieta, Polka bije się na ringu??? Przecież to GENDER w najczystszej postaci!!! I co, prawiczki i obrońcy tradycyjnej rodziny i episkopat nie protestują, nie drą ryja że to zepsucie i rozbijanie rodzinnych wartości!

 • notremak

  0

  No to co, że poniosła?

 • spiral_architect

  Oceniono 2 razy 0

  Taki kop w cipe jak na zdjęciu to z pewnością nie przelewki

 • plastikpiokio

  Oceniono 2 razy 0

  znowu zebrała po ryju ---ale najważniejsza jest kasa -kasa ńie zdrowie i życie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX