Sport.pl

Mamed Khalidov ocenił swoją karierę

- Osiągnąłem już w karierze to, o czym marzyłem. Jestem z niej zadowolony - powiedział Mamed Khalidov w rozmowie z TVP.

38-letni Czeczen z polskim paszportem to legenda europejskiego MMA. W listopadzie 2015 roku zdobył pas wagi średniej KSW, a w maju zeszłego roku pokonał Borysa Mańkowskiego, czempiona dywizji półśredniej. Mamed był na szczycie, ale wciąż szukał wyzwań. Dlatego przyjął propozycję Tomasza Narkuna, mistrza wagi półciężkiej. Ale obie walki przegrał. Po grudniowej gali KSW 46 ogłosił zakończenie kariery.

- Osiągnąłem już w karierze to, o czym marzyłem. Jestem z niej zadowolony. Sport dał mi najwięcej, jestem szczęśliwy. Wielkie wsparcie, które dostaję od swoich kibiców, jest nie do przecenienia. Zwłaszcza w tych najgorszych momentach. Byli ze mną, zwłaszcza wtedy, kiedy przegrywałem. Chcę jednak zacząć kolejny etap życia. Jest nim zakończenie kariery i odcięcie się od sportu. Mimo wszystko codziennie trenuję, jestem w świetnej formie, ale nie myślę o powrocie do walk. Mamed Khalidov jest na emeryturze w wieku 38 lat - powiedział Czeczen w rozmowie z Joanną Racewicz, dziennikarką TVP.

Więcej o:
Komentarze (32)
Mamed Khalidov ocenił swoją karierę
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 3 razy 3

  Ponoc Yaroslaw w ramach ocieplania wizerunku i pokazania ze nie jest takim rozciaplanym ziemniakiem jak wszyscy uwazaja zdecydowal sie wystapic w klatce.

 • klimatyzacja30

  0

  Dlaczego w tekście figuruje jako "Czeczen", skoro od wielu lat ma polski paszport i podczas całej swojej kariery reprezentował Polskę i polskie kluby?

 • dawacsiano

  Oceniono 2 razy 0

  W Polsce zawsze ta sama spiewka, a za rok bedzie niespodziewany powrot Mameda. To juz kolejna bajka, na ktora proboja nas nabrac.
  Panie Khalidov jak faktycznie odetnie sie Pan od sportu jak zapowiada, przestanie trenowac i zajmie sie na powaznie czyms innym (patrz Malysz) to wtedy uwierze. Powtarzanie w kolko tego samego nadal bedac aktywnym na macie i nie robieniem nic innego jest juz meczace. Wez sie Pan w garsc!

 • skokens

  Oceniono 3 razy -1

  Mamet ic stont

 • green_is_bad

  Oceniono 13 razy -7

  Kariera pana Kaliboba wyglądała w ten sposób, ze siedział w ciepłym ku...dołku, i raz do roku oklepał jakiegoś emeryta (czasem emerytownego drugoplanowego zawodnika UFC, mającego problem nie tyle z walką, co z normalnym poruszaniem). Zaś propozycją z najlepszej na świecie org. UFC wzgardził, bo "za mało płacili". Owszem, na starcie mało, ale gdyby udało mu się wybić, zarabiałby krotność tego co u duetu K&L. Tylko że tam nie czekaliby emeryci (lub jednopłaszczyznowy nakoksowany Turek, przed którym Kalibob robił fikołki), tylko młode zwinne Murzynki, które, co dość prawdopodobne, zrobiłyby Kalibobowi z d... jesień średniowiecza. Tak wygląda w przypadku Kaliboba ocena jego kariery, choć umiejętności i ponadprzeciętnych cech motorycznych odmówić mu nie można.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX