Sport.pl

UFC 232. Legalny palec w oko? Kuriozalne zakończenie walki Anderson vs. Zingano

Takich zakończeń walki nie oglądamy na co dzień! Megan Anderson pokonała Cat Zingano przez co najmniej zaskakujący techniczny nokaut.

Po dość rozważnym i spokojnym rozpoczęciu walki Cat Zingano zaczęła wyprowadzać niskie kopnięcia, które ewidentnie szkodziły rywalce. Megan Anderson odgryzła się wysokim kopnięciem, które smagnęło twarz Cat. Ta zamknęła prawe oko, zasłaniając je rękoma i odwróciwszy się plecami do Anderson ruszyła w kierunku siatki. Nie zważając na to, że Zingano wyraźnie dawała znaki, iż dostała w oko, Megan chciała dokończyć dzieła zniszczenia i rzuciła się na przeciwniczkę z ciosami, a sędzia przerwał pojedynek.

Chwilę potem kamera skierowana na Zingano pozwoliła nam dostrzec rozcięcie na jej prawej powiece. Zakończenie walki spowodowane zostało zatem przez palec (paznokieć) u nogi Anderson, która wyprowadzając head kick trafiła w oko Cat.

Sędzia John McCarthy szybko wyjaśnił na swoim twitterowym koncie, dlaczego zakończenie walki w ten sposób było legalne i przyniosło zwycięstwo Megan Anderson. Podkreślił, iż zawodnik nie może tak kontrolować swoich palców u stóp, jak jest w stanie to robić z dłońmi, dlatego też nie można w tym przypadku zastosować takich samych zasad (ostrzeżeń i kar).

Więcej o sportach walki na InTheCage.pl

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o:
Komentarze (7)
UFC 232. Legalny palec w oko? Kuriozalne zakończenie walki Anderson vs. Zingano
Zaloguj się
 • mialotta

  Oceniono 5 razy 3

  zabraniają corridy, za wystawianie kogutów grożą więzieniem, ale młode dziewczyny, zamiast rodzić dzieci, wyłupują sobie oczy na ringu, komu to potrzebne, komu na tym zależy, kto tym steruje... zarabianie na czyjejś dupie zakazane, a na oku - proszę bardzo, grube miliony?

 • krzy-czy

  Oceniono 1 raz 1

  W S T R Z Ą S A J Ą C E!!!!!!!!!!!!!!

 • aerofan

  0

  Sędzia kalosz.

 • kka69

  Oceniono 2 razy 0

  Te baby to gupie są, że się tak okładają.
  Chłopa im brakuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX