Sport.pl

Tragedia w Tajlandii. 13-latek zmarł po walce w tajskim boksie

13-letni Anucha Tasako zmarł po walce Muay Thai. Śmierć chłopca wywołała skandal. Ministerstwo sportu w Tajlandii poinformowało, że rozpoczęło pracę nad ustawą, która zakaże dzieciom brania udziału w walkach.

Do tragedii doszło 10 listopada, kiedy Tasako walczył w jednej z prowincji nieopodal Bangkoku. 13-latek podczas pojedynku otrzymał kilka ciosów w głowę, a po jednym z nich stracił przytomność. Asystenci szybko udzielili mu pomocy, ale nie zdołali go uratować. Jak podała tajska policja, 13-latek zmarł w wyniku wylewu krwi do mózgu.

"Żałuję, ale musiałem spełnić obowiązek"

Po tym, jak wiadomość o śmierci chłopca obiegła światowe media, wiele osób zaczęło krytykować jego rywala, również 13-letniego Nikitrona Sonde'a. Do wiadomości i komentarzy chłopiec odniósł się za pośrednictwem Facebooka, na którym opublikował specjalny post. 

- Żałuję tego, co się stało, ale musiałem spełnić swój obowiązek. Musiałem wygrać, by zarobić pieniądze, wystarczająco dużo pieniędzy - napisał Sonde. Po kilku godzinach chłopiec opublikował kolejny post, w którym poinformował o wystawieniu swoich spodenek na aukcje. Zysk z ich sprzedaży prawdopodobnie zostanie przekazany dla rodziny jego zmarłego rywala.

Zarobić na edukację

Nitikron za pośrednictwem mediów społecznościowych napisał także, że musiał wygrać, by zarobić na naukę. W Tajlandii uprawianie tajskiego boksu często jest jedynym sposobem zarabiania pieniędzy, szczególnie dla młodych chłopców. Większość z nich treningi zaczyna w wieku 10 lat. Tylko po to, by móc utrzymać swoją rodzinę.

Po śmierci Tasako, w Tajlandii rozpoczęto dyskusję nad wprowadzeniem specjalnej ustawy, zakazującej dzieciom udziału w walkach. Sprawą zajęło się tamtejsze ministerstwo sportu.

Więcej o:
Komentarze (33)
Tragedia w Tajlandii. 13-latek zmarł po walce w tajskim boksie
Zaloguj się
 • curious

  Oceniono 11 razy 3

  Nazywanie boksu tajskiego sportem to tak jakby mówić o k#rwie dama do towarzystwa. To prymitywny relikt dawnych czasów. A już zezwalanie na walki dzieci to całkowite barbarzyństwo. Kto to w ogóle ogląda? Jakieś popie...ńce ze zrytymi mózgami...

 • ppo

  Oceniono 15 razy 3

  To jest kraj kapitalistyczny i wolny. Nie ma jakiś lewackich wynalazków typu bezpłatna edukacja dla 13-latków. Jest bezwzględna walka o byt i selekcja słabych jednostek.
  Tam dzieci dostają na imię Tasako, a nie jakiś pedalski Jasio czy Stasio!

 • sztucznypolak

  Oceniono 5 razy 3

  Jestesmy hipokrytami.
  Jak zwykle, bulwersujacy wypadek budzi nasze sumienia.
  Moze jednak warto cos robic, nie czekajac na takie wypadki (nie chodzi mi o tajski boks)?

 • 2fat

  Oceniono 4 razy 2

  Napisał prawdę. Powinien dodać że rywal robił to samo i z takich samych powodów. Niestety nie mial predyspozycji. Prawdopodobnie kiedyś musiałoby się to tak samo skończyć.

 • chumski

  Oceniono 3 razy 1

  Na YT jest filmik jak biją się 4ro latkowie .To chory kraj.

 • yokoono23

  Oceniono 2 razy 0

  Robią to samo z Dziećmi co robią z małymi Słonikami izolacja od Matek,tortury i bat a polaczki jeżdżą tam i wożą się na plecach tych biednych Słoni którym złamano psychikę od małego.

 • redaktorwydania

  0

  Farelka !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX