Sport.pl

Dana White o konsekwencjach wobec Khabiba: Może nawet stracić pas

Podczas konferencji prasowej po gali UF 229 Dana White odpowiadał na pytania dziennikarzy, którzy przede wszystkim interesowali się losem mistrza wagi lekkiej, Khabiba Nurmagomedova po tym, jak zachował się on tuż po pokonaniu McGregora.

Dana White podkreślił, że jest bardzo rozczarowany zachowaniem Khabiba i całą tą sytuacją, która zaszła po walce wieczoru UFC 229. Zapytany o to, jakie konsekwencje czekają mistrza, który dopiero co obronił swój pas w walce z Conorem McGregorem, odpowiedział: - Stanowa Komisja Sportu Nevady zebrała od nas materiały i rozpoczęła dochodzenie. Wstrzymali już wypłatę dla Khabiba, nie wstrzymali wypłaty dla Conora, po tym co obejrzeli na nagraniach. (…)

- Rozmawiałem z Bennetem z NSAC i powiedział mi początkowo, że wstrzymuje wypłaty dla obu zawodników. Potem komisja obejrzała masę ujęć z tej sytuacji i zadzwonili do mnie mówiąc, że zwalniają wypłatę dla Conora McGregora, bez przesłuchiwania go. Natomiast zatrzymali wypłatę dla Khabiba - dodał.

UFC 229. Zubaira Tukhugov zaatakował Conora McGregora [WIDEO]

White wyjaśnił również, dlaczego nie zdecydował się udekorować Khabiba pasem mistrzowskim w oktagonie. Chodziło oczywiście o względy bezpieczeństwa. Na widowni wrzało. White obawiał się o to, że wybuchną zamieszki, bo hala nie reagowała dobrze na to, co działo się po walce wieczoru. Mimo to Khabib naciskał, aby wręczono mu pas: „Mogę zostać aresztowany, jestem na to gotowy, ale najpierw chcę dostać pas.” mówił do White’a.

Zgodnie ze słowami White’a, największe konsekwencje grożą Khabibowi ze strony Stanowej Komisji Nevady. Jeśli NSAC tak zdecyduje, to zawodnik może nawet zostać zawieszony, pozbawiony wypłaty, a w przyszłości może nie otrzymać wizy na wjazd do USA.

Awantura na UFC 229. McGregor uduszony. Khabib wygrał, ale nie wytrzymał i ruszył na obóz Irlandczyka

- Zobaczymy, co zrobi NSAC. Ale to nie wszystko. Będą kary finansowe, będzie Bóg wie co… Może ci goście nie dostaną wizy, żeby wrócić do kraju. Mam na myśli Khabiba. Zobaczymy, jak to się rozwiąże. (…) To miała być największa noc w naszym życiu, a wyszło… eh, jestem bardzo rozczarowany - przyznał.

Zapytany przez reportera, czy na 100 procent Khabib Nurmagomedov nie zostanie pozbawiony pasa mistrzowskiego, White powiedział: - Nie możemy. Nie możemy być tego pewni na 100 procent. Obowiązują nas reguły narzucone przez Stanową Komisję Sportu Nevady (NSAC), a ta komisja ma zamiar zająć się dokładnie tą sprawą. Khabib nie musi się teraz martwić mną, tylko właśnie komisją stanu Nevada. Dziś na sali był gubernator i musiał wybiec z budynku. To nie dobrze… Khabib ma kłopoty - podsumował.

Czytaj więcej o sportach walki na InTheCage.pl

Więcej o:
Komentarze (14)
Dana White o konsekwencjach wobec Khabiba: Może nawet stracić pas
Zaloguj się
 • tamreg

  Oceniono 16 razy 4

  Dobrze ze obil morde temu irlandzkiemu bucowi.
  Moze Khabib jest i muzulmaninem ale potrafi sie zachowac z szacunkiem na ogol a ,ze w koncu puscily mu nerwy. No coz Conor robi szopke za kazdym razem i nikomu to nie przeszkadza

 • prymasek11

  Oceniono 7 razy 3

  A mówiłem: z wpie...m poczekać, aż wsiądą do autobusu... wtedy wszystko legit.

 • kacap_z_moskvy

  Oceniono 6 razy 2

  Chabibu (a po polsku Chabib, a nie jakis niewiadomy Khabib) pyscili nerwy. Ale atakowali jego caly czas, wlasnie liczac na to.

 • el.pistolero

  Oceniono 4 razy 2

  Ustawka. Po takiej szopce, rewanż sprzeda się w jeszcze większej ilości PPV.

 • benia_b

  Oceniono 9 razy 1

  Z góry było wiadomo. że dagestański kozojebca udusi rudego. A teraz dożywotni wypad z UFC!

 • klawiatura1979

  Oceniono 13 razy 1

  Brawo Nurmagomedow. Pokazał knackerowi z Crumlin gdzie jego miejsce, po tym jak tamten przeszedł już samego siebie okazująctotalny brak szacunku ojcowi, rodzinie, wyznaniu tegoż.
  Nauczył irola szacunku, którego nikt za młodu nie nauczył. Dominował przez cała walkę i wygrał zasłużenie. Jeśli McGregor nie został zawieszony za atak na autokar w którym przebywał Nurmagomedow , nie powinni zawieszać też Nurmagomedowa za atak za jednego z członków teamu McCregor.

  Albo, albo.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 1 raz -1

  Ale co im wpie.dolił, to jego.
  Na tym ten cały cyrk polega przecież.
  No żeby się napie.dalać.
  Bo w prawdziwym sporcie nie ma niczego osobistego.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 8 razy -2

  Pas mistrzowski. Śmiechu warte. Ile jest tych pasów? Tysiąc? Każda pipidówa ma swoje mistrzostwa świata. ;)

 • jango33

  Oceniono 10 razy -6

  na punkty rusek wygrywał wiec to zwycięstwo to nie przypadek, pajac ruski czy irlandzki to ciągle pajac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX