Sport.pl

MMA. Jan Błachowicz na podium rankingu UFC!

Jeszcze nigdy polski zawodnik (nie licząc Joanny Jędrzejczyk i Karoliny Kowalkiewicz) nie znalazł się na podium rankingu UFC. Jan Błachowicz zajmuje trzecią lokatę w zestawieniu dywizji półciężkiej.

Kilka dni temu Błachowicz poddał duszeniem w drugiej rundzie Nikitę Krylova na UFC Fight Night 136 w Moskwie.

To zwycięstwo może dać Polakowi przepustkę do walki o pas mistrzowski, co potwierdza najnowszy ranking UFC.

Ranking UFCRanking UFC UFC

Błachowich jest de facto 4. zawodnikiem, bo ranking nie uwzględnia mistrza, którym jest Daniel Cormier. Amerykanin jednak w ostatniej walce bił się w wadze ciężkiej i wygrał, dlatego jest posiadaczem dwóch pasów.

Jaka przyszłość czeka Polaka? 
Tuż po walce na gali w Moskwie Błachowicz wyzwał do pojedynku właśnie Cormier, oraz Alexandra Gustafssona. Polak dwa lata temu mierzył się ze Szwedem, ale przegrał na punkty.

Więcej o:
Komentarze (5)
Historyczne miejsce Błachowicza w rankingu UFC!
Zaloguj się
 • Asd Asd

  0

  Pudzian zna tylko kilka słów,uderzyć, przywalić,przypi......masakra...jak najdalej od tych mądrych ludzi.... chodzą jak CYBORGI 00000,1KM/H .... śmiać mi się chcę jak się widzi tych cyborgów o małych mózgach.....

 • mar018

  Oceniono 2 razy 0

  de facto to piątym, bo nie klasyfikują Jona Jonesa

 • Asd Asd

  Oceniono 1 raz -1

  OPROCZ UDERZANIA potrafią nie wiele....inteligencja się nie liczy tylko duży biceps i klata..... współczuję kobietom z nimi związanymi....najwyraźniej takie same... mądre hihihi

 • 2fat

  Oceniono 3 razy -1

  Błachowicz "poddał duszeniem" tego Kryłowa? Nie umiecie pisać po polsku? "Zwyciężył przez poddanie przeciwnika" że pomogę...np. "w wyniku/efekcie/wskutek duszenia".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX