Sport.pl

UFC Calgary. Joanna Jędrzejczyk - Tecia Torres. Polka wygrała na punkty!

W nocy z soboty na niedzielę odbyła się gala UFC w kanadyjskim Calgary. Joanna Jędrzejczyk nie poniosła trzeciej porażki z rzędu i pewnie pokonała na punkty Tecię Torres. Polka zaprezentowała się z dobrej strony, choć nie była to zbyt widowiskowa walka.

Jeszcze w listopadzie zeszłego roku wydawało się, że Joanna Jędrzejczyk jest poza zasięgiem reszty zawodniczek z dywizji słomkowej. Miała na swoim koncie czternaście walk i wszystkie wygrała. Ba, większość zwycięstw odniosła w kapitalnym stylu. Ale od tego czasu wiele się zmieniło...

Podczas UFC 217 Polka sensacyjnie została znokautowana przez Rose Namajunas i straciła pas mistrzowski. Amerykanka okazała się również lepsza podczas kwietniowego rewanżu na UFC 223, gdzie wypunktowała olsztyniankę. JJ nie umiała się pogodzić z tymi porażkami. Za pierwszą przegraną obwiniała swój sztab dietetyków, którzy - jej zdaniem - źle rozplanowali proces zbijania wagi. 30-latka nie uznaje też werdyktu rewanżu, gdyż uważa, że została oszukana przez sędziów choć eksperci raczej nie podzielają jej opinii.

Starcie z Tecią Torres miało być walką na tzw. "odbudowanie się" dla Polki. Choć Amerykanka w przeszłości potrafiła wygrać m.in właśnie z Namajunas (rewanż już przegrała), to zdecydowaną faworytką była Polka. Ale faworytką, na której ciążyła ogromna presja. JJ nigdy nie przystępowała do walki po dwóch porażkach z rzędu.

Pierwsza runda nie była zbyt widowiskowa. Olsztynianka kontrolowała walkę spychając rywalkę do siatki. W klinczu była znacznie bardziej efektywna i zadawała więcej ciosów niż Torres.

W drugiej rundzie walka toczyła się głównie w stójce. I choć Amerykanka ma czarny pas w taekwondo, a więc sporcie kopanym, to JJ lepiej pracowała nogami. Jędrzejczyk niskimi kopnięciami z muay thai [tajski boks] nieustannie obijała nogę wykroczną rywalki. Pod koniec rundy obie zawodniczki zdecydowały się na otwartą wymianę, w której minimalnie lepsza okazała się Polka.

W trzeciej rundzie obraz walki się nie zmienił. Torres wciąż nie miała zbytnio pomysłu, jak przechytrzyć Polkę, a Jędrzejczyk wygrywała większość wymian. Sędziowie byli jednomyślni i wszyscy przyznali zwycięstwo byłej mistrzyni kategorii słomkowej.

JJ pokazała się z dobrej strony, ale nie była to forma z jej najlepszego okresu (2015-16), Tym razem styl nie był jednak najważniejszy, a zwycięstwo. Cel został osiągnięty.

Jaka przyszłość czekaj Polkę?

Olsztynianka ma jeden cel. Odzyskać pas mistrzowski UFC. Ale czy właściciele organizacji zgodzą się na trylogię z Namajunas? Polka prawdopodobnie będzie musiała stoczyć jeszcze jedną walkę, zanim przystąpi do starcia o pas. Jędrzejczyk będzie jednak naciskała, aby jak najszybciej znowu zmierzyć się z Namajunas.

UFC Calgary podsumowanie:

Karta główna:

Waga lekka: Dustin Poirier (24-5-1NC, 12 KO, 7 SUB) pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Eddie'ego Alvareza (29-6-1NC, 16 KO, 7 SUB)

Waga piórkowa: Jose Aldo (27-4, 16 KO, 1 SUB) pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Jeremy'ego Stephensa (28-15, 19 KO, 2 SUB)

Waga słomkowa: Joanna Jędrzejczyk (15-2, 4 KO, 1 SUB) pokonała jednogłośnie na punkty (3x 30:27) Tecię Torres (10-3, 1 SUB)
Waga lekka: Alexander Hernandez (10-1, 4 KO, 2 SUB) pokonał jednogłośnie na punkty (2x 29:28, 30:27) Oliviera Aubin-Mercier (11-3, 1 KO, 8 SUB)

Karta wstępna:

Waga półśrednia: Jordan Mein (31-12, 16 KO, 7 SUB) pokonał jednogłośnie na punkty (3x 29:28) Aleksa Morono (14-5-1NC, 4 KO, 6 SUB)
Waga piórkowa: Hakeem Dawodu (8-1-1, 6 KO) pokonał jednogłośnie na punkty (3x 30:27) Austina Arnetta (15-5, 6 KO, 6 SUB)

Waga lekka: Islam Makhachev (16-1, 3 KO, 7 SUB) pokonał przez poddanie (balacha) w pierwszej rundzie Kajana Johnsona (23-12-1, 5 KO, 11 SUB)

Waga półciężka: Ion Cutelaba (14-3-1NC, 11 KO, 2 SUB) pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Gadzhimurada Antigulova (20-5, 4 KO, 15 SUB)

Więcej o:
Komentarze (13)
Jędrzejczyk wreszcie wygrała!
Zaloguj się
 • aerofan

  Oceniono 3 razy 3

  "Kiedy rewanż z Namajunas ?" - informuję szanownego redaktora, że rewanż już się odbył, Jędrzejczyk również go wyraźnie przegrała, więc na trzecią walkę z Rose nie ma się co rzucać, tylko zmieniać kategorię na cięższą i tam szukać szczęścia.

 • ku52

  Oceniono 2 razy 2

  Piękne i subtelne są te niewiasty. A jeszcze jak która ma "osobowość" panny Jędrzejczyk, to rozkosz kompletna

 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 8 razy 2

  Po tym jak Jędrzejczyk podczas ważenia przykładała Namajunas pięści do twarzy, trudno jej kibicować. Potem jeszcze te komentarze po walce. Niech Namajunas naleje dresiarę po raz trzeci.

 • piopon

  0

  Jest dobrze tylko dla pseudodziennikarza z wyborczej, który zaspokaja razem z innymi prymitywami swoje swirniete instynkty. Znowu ten pustak pozwala uderzać się w głowę ku uciesze holoty i podjudzania Czerskiej.

 • krz16

  Oceniono 2 razy 0

  brawo za wygrana, pewnie jeszcze z jedno zwyciestwo i znowu walka o pas

  www.bukmajster.pl
  codziennie nowe typy bukmacherskie

 • cxubmsqq1

  Oceniono 4 razy 0

  Czy to ta sama Polka, ktorej reka sama z siebie, ni stad ni zowad .... 'klepie'?

 • ikebroflovski

  Oceniono 6 razy 0

  Z Namajunas??? Dostała dwa razy wp*erdol, po raz trzeci che? To powinno być zakazane ;)

 • js08836

  Oceniono 6 razy 0

  Mogła pobić dziewczynkę ze szkoły podstawowej dla poprawienia nastroju.. Przyjedzie do rewanżu z jej pogromczynią i znów będą bęcki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX