Sport.pl

FEN 21. Marian "Golden Boy" Ziółkowski wyłączył światło Patrykowi Nowakowi

W piątek podczas gali FEN 21 we Wrocławiu Marian Ziółkowski brutalnie znokautował Patryka Nowaka, tym samym zanotował 19 wygraną w karierze.

Ziółkowski (19-6) mierzył się z Nowakiem (5-2). „Golden Boy” dał się w pierwszych minutach zepchnąć do siatki, a Nowak zaczął tam dominować. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi, by zawodnik warszawskiego klubu WCA wyrwał się z uchwytów i wrócił na środek oktagonu. Ziółkowski wolał prowadzić walkę z dala od siatki. I okazało się to słusznym wyborem. Szczęka 29-letniego Nowaka nadziała się na potężny cios Ziółkowskiego. ”Golden Boy” od razu po tym ciosie podniósł rękę w geście triumfu, bo już widział, że Nowak stracił przytomność. Odzyskał ją dopiero po kilkunastu sekundach.

Ziółkowski to czempion organizacji PLMMA w wadze lekkiej (do 70 kg). A na gali FEN 20 27-latek mógł zostać także posiadaczem pasa mistrzowskiego federacji FEN, ale nieoczekiwanie przegrał wtedy z Mateuszem Rębeckim. Dlatego teraz nie mógł sobie pozwolić na drugą porażkę z rzędu. Udało się. 27-latek ma ambitne plany. W marcowej rozmowie ze Sport.pl przyznał, że jego marzeniem jest walka w UFC. To na razie odległy plan, ale Ziółkowski zrobił ruch w dobrą stronę.

Dariusz Szpakowski w "Wilkowicz Sam na Sam": Zawsze przed meczem się stresuję. Mam rytuał, muszę pobyć sam ze sobą

Więcej o:
Komentarze (1)
FEN 21. Marian "Golden Boy" Ziółkowski wyłączył światło Patrykowi Nowakowi
Zaloguj się
  • boromir195419

    0

    Gdyby to zrobił na ulicy poszedł by siedzieć a tak zarobił jeszcze kasę i wszyscy się cieszą ,Proponują wiec by ''ustawki '' kibiców były organizowane na stadionach przy udziale publiczności i transmitowane przez TV . Same pozytywy , Porachunki załatwione , dodatkowo kasa zarobiona i ludzie mieliby rozrywkę . A i o pomoc medyczną łatwiej ,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX