Zawodniczka kobiecego MMA stoczyła pojedynek z mężczyzną. Nie dała mu szans [WIDEO]

Tara LaRosa, Kristopher Zylinski

Tara LaRosa, Kristopher Zylinski (Facebook)

Zawodniczka MMA, Tara LaRosa, podjęła się "uciszenia" trolla, który w internecie głosił szowinistyczną teorię o tym, iż żadna trenująca kobieta nie jest w stanie zagrozić jakiemukolwiek mężczyźnie i zawsze z nim przegra w bezpośredniej konfrontacji.

Słowa tego pewnego siebie mężczyzny, Kristophera Zylinskiego, najpierw rozwścieczyły środowisko kobiecych sztuk walki, aby w rezultacie doprowadzić do zorganizowania starcia między trenującą panią z autorem odważnych teorii.

Jako pierwsza chętna do walki z Zylinskim zgłosiła się Anna Dempster.

Ostatecznie jednak żeńską stronę sceny MMA reprezentowała Tara LaRosa. O dziwo, internetowy krzykacz przyjął wyzwanie i pojawił się w umówionym terminie i miejscu, aby zawalczyć z kobietą.

Pierwsze starcie zaplanowano na 6 stycznia, ale w tym dniu pojawili się na miejscu policjanci i przedstawiciele Komisji Zdrowia, którzy zakazali walki. Projekt zszedł zatem do podziemia i dopiero po fakcie opublikowano nagranie z tego pojedynku:

Zgodnie z przewidywaniami, mężczyzna od razu ostro zaatakował i swoją tężyzną fizyczną próbował zdominować zawodniczkę. Ta jednak, zaprawiona w bojach, pozwoliła mu się „wypompować” z sił i gdy wyczuła, że słabnie, zaczęła parterowe tortury, aby zakończyć pojedynek dźwignią na rękę.

Trzeba przyznać, że Zylinski okazał się dużo bardziej sympatycznym gościem, niż się spodziewano. Po fali hejtu za seksistowskie uwagi, jakie wypisywał w sieci, spodziewaliśmy się prawdziwego trolla, a tymczasem na nagraniu widzimy kogoś, kto potrafi przyznać się do błędu i oddać szacunek przeciwniczce.

Szymon Kołecki: W MMA najbardziej martwię się o swoje nazwisko

Więcej o sportach walki na InTheCage.pl

Zobacz także
 • K2 Polacy już w bazie pod K2
 • Dimitrij Wołoszyn Mr. Freeze z Mołdawii! Pokonał ultramaraton w najzimniejszym miejscu na naszej planecie. Zrobił to dla chorej dziewczynki
 • Agata Wróbel wysłała specjalną wiadomość do kibiców. Niesamowite efekty zbiórki
Komentarze (29)
Zawodniczka kobiecego MMA stoczyła pojedynek z mężczyzną. Nie dała mu szans [WIDEO]
Zaloguj się
 • parazyd

  Oceniono 14 razy 6

  Cienias, prawdziwy Wolak i katol nigdy nie przyzna się do błędu, ani nie potwierdzi, że czarne jest czarne.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 2 razy 2

  Ten facet wcale nie głosił seksistowskich tekstów, ale twierdził, że uczenie kobiet samoobrony a nie mówienie im, że powinny mieć ze sobą jakąś broń do obrony jest tworzeniem niebezpiecznej iluzji. Twierdził, że 99% mężczyzn ze względu na swoją siłę fizyczną jest w stanie pobić kobiety nawet trenujące MMA. Zresztą nie mylił się i widać to na tym filmie. Wystarczyłoby, żeby gdy owa zawodniczka znalazła się w żółwiu zaczął bić ją po głowie a zrobiłby jej z twarzy kotlet, ale jak rozumiem sparing tego nie zakładał, bo to by niezbyt ładnie wyglądało - pierwsza oficjalna walka, która już miała się odbyć została odwołana ze względu na to, że w wielu stanach w USA jest zakaz urządzania walk pomiędzy mężczyznami i kobietami, co przestrzegają odpowiednie komisje nadzorujące walki - a jedynie sprawdzenie czy kobieta jest w stanie przeciwstawić się sile fizycznej w ramach zapaśniczych przepychanek poprzez użycie odpowiednich technik.
  Odpowiedź brzmi oczywiście tak. Trenująca od dziecka szczególnie ju jitsu kobieta jest w stanie przeciwstawić się w ramach przepychanek mężczyźnie poprzez użycie odpowiednich technik. Nie zmienia to postaci rzeczy, że w 99% po prostu zostanie rozbita ciosami zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę przeciętną różnicę wzrostu i masy ciała.

 • exsero

  Oceniono 2 razy 2

  To inspirujące, gdy dwa światłe intelekty spotykają się w jednym miejscu...

 • dzielanski

  Oceniono 1 raz 1

  Jak pisałem już w moim usuniętym komentarzu, mężczyzna okazał się równie "sympatyczny" po walce, jak i przed nią. W wywiadzie udzielonym przed sparingiem stwierdził, że generalnie interesuje go to, czy w bezpośrednim starciu o zwycięstwie zdecyduje doskonała technika (zawodniczki MMA), czy przewaga siły fizycznej (która była po jego stronie). Po walce stwierdził, że wykończył go brak przygotowania kondycyjnego. Wiem, że zmyślona przez autora tego tekstu historyjka o "ostrej babce", która wymierzyła surową acz zasłużoną karę "szowinistycznemu hejterowi" osiąga znacznie lepszą klikalność niż zwyczajne przedstawienie tego, w jakim celu odbył się ten sparing, ale nie jest to - do kulsona nędzy! - powód by usuwać mój wcześniejszy komentarz!

 • inder

  0

  Pomijając, że jestem przeciw seksistowskim komentarzom i że dobrze wiem, że niejedna dziewczyna potrafi stłuc niejednego chłopa na kwaśne jabłko, chciałbym spytać: czy to przypadkiem nie było ustawione? Miły troll, który po dostaniu nauczki przyznaje się do błędu - pachnie mi to bardziej historią starannie wyreżyserowaną niż taką, która zadziała się naturalnie.

 • lekarzzewsi

  0

  Kobieta, to to po lewej?

 • mp102

  Oceniono 4 razy 0

  Kobieta mnie bije…
  A poważnie
  Mały szczegół, że tu nie ma żadnych uderzeń, więc raczej nie dziwota, że wygrała osoba lepiej przygotowana kondycyjnie, w innym wypadku po tym początkowej dominacji nie byłoby co zbierać.
  Co nie zmienia faktu, że oczywiście nie zawsze wygra mężczyzna, bo jeżeli na przeciw jej postawiliby jakieś 50 kg szczurka, nie mającego pojęcia o walce to przegra. Więc na pewno zdanie, że żadna kobieta nie wygra z jakimkolwiek mężczyzną jest tezą błędną, ale nie wiem czy akurat ta walka wyżej to udowadnia, bo raczej się odbyła w celu promocji obu osób.

 • dlaczego_jaa

  Oceniono 4 razy 0

  Słowo "szowinistyczny" działa na mnie jak płachta na byka. Myślałem, że chodzi o jakiegoś naziolka i dlatego tu wlazłem. Mylicie słowa - o takim kimś pisze się "seksistowski", nie "szowinistyczny".
  Właśnie zmarnowałem 3minuty życia, dziękuję ;-)

 • as-zalogowany

  Oceniono 4 razy 0

  Może ktoś z redakcji gazety.pl przyjąłby wyzwanie na napisanie artykułu poprawną polszczyzną?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX