Sport.pl

Konflikt Artura Szpilki z promotorem. Kolejna wymiana zdań na Twitterze

Artur Szpilka od dłuższego czasu rozważa walkę w MMA, co potwierdził podczas ostatniej gali KSW 41. Zamiary boksera ostro krytykuje promotor Andrzej Wasilewski, który kilka razy wyraził swoje zdanie w mediach społecznościowych, a ostatnio mocno skrytykował jego zachowanie w stosunku do Tomasza Oświecińskiego. Pięściarz szybko zareagował i odpowiedział mu w mocnych słowach.

Jeszcze przed KSW 41 zapowiadano, że na jednej z kolejnych gal Artur Szpilka może zmierzyć się z Mariuszem Pudzianowskim. Taki pomysł bardzo ostro skrytykował Andrzej Wasilewski. - Walka Szpila - Pudzian to wstyd dla sportu. Okropny wstyd dla pięknego sportu olimpijskiego - pisał na Twitterze promotor bokserski. Szpilka bardzo szybko odpowiedział na jego wpis. - Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia!!! I głupoty pan gada... ale to się każdemu zdarzyć może" - napisał pięściarz.

Sprawa na nowo rozgorzała po przedświątecznej gali w Katowicach, na której Tomasz Oświeciński pokonał Pawła "Popka" Mikołajuwa, a po walce wyzwał na kolejny pojedynek Artura Szpilkę. Szpilka, który siedział na trybunach, bardzo szybko zareagował, wszedł do klatki i powalił siedzącego na krzesełku Oświecińskiego. Interweniować musieli ochroniarze.

- Ja mam mniejszy problem z MMA, niż z publicznym zachowaniem, uderzeniem nic nie spodziewającego się człowieka z partyzanta, 46-letniego, ledwie żywego. Nic mnie jego taki, czy inny życiorys nie obchodzi - skomentował zachowanie Szpilki Andrzej Wasilewski.

Szpilka i tym razem nie przemilczał wypowiedzi promotora. - Czasami nie wierzę w to co czytam. Niech Pan troszkę wyhamuje.. i przestanie bredzić, bo hipokryzja przekracza granicę. Dostał liścia i ot całe zamieszanie. A "półprzytomny" dawał radę się wydzierać na Szpilkę? - napisał 28-latek.

Na razie nie wiadomo, kiedy Szpilka zadebiutuje w MMA. Zanim to jednak nastąpi, wcześniej najprawdopodobniej stoczy jeszcze jedną walkę bokserską.

Więcej o:
Komentarze (36)
Konflikt Artura Szpilki z promotorem. Kolejna wymiana zdań na Twitterze
Zaloguj się
 • exsero

  Oceniono 11 razy 11

  Dlaczego promuje się chamstwo?

 • lk10

  Oceniono 9 razy 9

  prymitywne , obrzydliwe towarzystwo od mordobicia! obijacie sobie głupie gęby dla kasy bo inne prymitywy chcą to oglądać! nieludzkie , brutalne obrzydliwe widowiska! powinno się zabronić takich ekscesów ! niech się tłuką w więzieniach!

 • mokebe_z_senegalu

  Oceniono 10 razy 8

  Szkoda, że gazeta angażuje się w promowanie takich troglodytów jak szminka czy oświęcimski

 • marek804

  Oceniono 7 razy 7

  Artykuł na zamówienie który promuje odeszłego w niebyt sportowego życia Szpilki. To staje się już niepoważne, że tyle się pisze o bandziorze, który nic nie uzyskał na bokserskim ringu i szuka kasy w klatce MMA.

 • radon13

  Oceniono 7 razy 7

  Jakiż to sport jeśli facet za coś takiego nie dostaje dożywotniego zakazu występów ?

 • misiek1959

  Oceniono 5 razy 5

  Kochani, czemu emocjonujecie się co jedna łysa pała powiedziała innej, co jeden bandzior zrobił drugiemu? Całe to MMA to nic innego, jak skomercjalizowane, wysokodochodowe mordobicie, z którego Państwo czerpie kasę. A promowanie przemocy, nawet bandytyzmu w okresie świat Bożego Narodzenia to dobitnie pokazuje nasze przywiązanie do wiary. Tak wielu w rządzie epatuje wokół krzyżem i uczestnictwem we mszach, a z tym samonakręcającym się zegarem promowania przemocy nic nie robi! Gdzie obrońcy życia? Czy instruowanie młodych ludzi jak pobić drugiego to ochrona życia? Przecież ci tzw. "ZAWODNICY" to nikt inny, jak bandziory, którym za unicestwianie innych się płaci. A co będzie, jak ci ludzie nie założą ochraniaczy i rękawic, a będąc wstawionym zechcą wyrównać rachunki z kimś na ulicy? Czy ci, którzy promują i piszą te kretyńskie artykuły na ten temat będą choć przez chwilę czuli się współwinni?
  DOŚĆ, BASTA! Zakazać tych pokazów MMA, KSW i innego mordobicia w mediach, zwłaszcza do 22.00. Niech się tu posłowie popiszą dbałością o zdrowie moralne.

 • walsmet

  Oceniono 4 razy 4

  W sporcie za takie zachowanie został by zdyskwalifikowany dożywotnio. To nie jest sport. Gazeta nie powinna angażować się w "promowanie " takiej bijatyki.

 • Marcin Zmarca

  Oceniono 4 razy 4

  Czy wy macie jakiś udział w promowaniu kryminalisty bijącego ludzi? Ta cała szminka bez honoru i charakteru skończy w rynsztoku szybciej niż myśli. Prymitywna kanalia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX