Sport.pl

Joanna Jędrzejczyk w olimpijskiej sztafecie. Poniesie znicz przed IO

MMA daleko jest do bycia dyscypliną olimpijską, więc jest to ogromnym wyróżnieniem dla mnie, że będę mogła reprezentować nasz kraj na tak ogromnej arenie międzynarodowej. Dlatego bardzo się z tego powodu cieszę - mówiła Joanna Jędrzejczyk w radiowej Trójce.

Zimowe igrzyska, których gospodarzem jest Pjongczang, rozpoczną się 9 lutego uroczystą ceremonią otwarcia i zapaleniem olimpijskiego znicza. Od listopada ogień olimpijski podróżuje po Korei Południowej. Sztafeta, która przemieszcza się pod hasłem "Niech wszyscy błyszczą", ma odwiedzić 17 miast. Jednym ze sportowców niosących ogień będzie Joanna Jędrzejczyk.

- To ogromne wyróżnienie. MKOL zadecydował, że to ja jako reprezentantka mieszanych sztuk walk będę brała udział w sztafecie i będę biegła ze zniczem olimpijskim. MMA daleko jest do bycia dyscypliną olimpijską, więc jest to ogromnym wyróżnieniem dla mnie, że będę mogła reprezentować nasz kraj na tak ogromnej arenie międzynarodowej. Dlatego bardzo się z tego powodu cieszę - powiedziała w audycji "Trzecia strona medalu".

W Korei Południowej sportowcy będą rywalizować w 102 konkurencjach w 15 dyscyplinach sportowych. Zawody potrwają od 9 do 25 lutego, a zabraknie w nich reprezentacji Rosji, która została wykluczona ze względu na aferę dopingową. Rosyjscy sportowcy będą mogli jednak w igrzyskach wziąć udział pod neutralną flagą.

Ikona sportu czytelników Sport.pl 2017
Patryk Dudek
2%
Paweł Fajdek
0%
Kamil Glik
3%
Joanna Jędrzejczyk
2%
Kajetan Kajetanowicz
1%
Adam Kszczot
2%
Robert Kubica
27%
Łukasz Kubot
14%
Robert Lewandowski
19%
Piotr Lisek
0%
Tomasz Marczyński
0%
Kamil Stoch
12%
Anita Włodarczyk
12%
Maja Włoszczowska
2%
Piotr Żyła
4%
Więcej o:
Komentarze (4)
Joanna Jędrzejczyk w olimpijskiej sztafecie. Poniesie znicz przed IO
Zaloguj się
 • boromir195419

  Oceniono 1 raz 1

  To olbrzymi błąd - Joasia została po prostu zniesiona z ringu i to zwykły obciach by '' przegrańcy '' nas reprezentowali . To się po prostu w ''pale nie mieści '' . Co innego jeśli oddzyska tytuł . Wtedy ''symbolika będzie taka '' my Polacy nigdy się nie poddajemy - możemy oberwać ale ZAWSZE wstaniemy z kolan ''

 • alex.schmid

  Oceniono 1 raz 1

  Nie widze w tym nic niezwyklego. MMA to nowa jednak juz bardzo popularna dyscyplina , i mysle ze to tylko kwestia czasu kiedy zostanie wlaczona do programu igrzysk. Komitet Olimpijski zwykle idzie z duchem czasu a w tym wypadku mozna by mowic nawet o powrocie do tradycji. W starozytnych igrzyskach rozgrywano zawody w dyscyplinie zwanej Pankration. Bylo to polaczenie boksu i zapasow a regulu byly tylko trzy: nie wolno bylo gryzc i atakowac oczu i genitaliow przeciwnika. Takie owczesne MMA.

 • maxim38

  Oceniono 5 razy 1

  Brawo Joasia!

 • cxubmsqq1

  Oceniono 2 razy 0

  Porazka MKOL – totalna! Jak mozna zaliczac do ‘sportu’ cos tak ordynarnego jak to co 'uprawia' ta kobieta?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX