Sport.pl

Jon Jones znowu podejrzany o złamanie polityki antydopingowej!

To miał być tydzień MayMac-u, ale pojawiła się wiadomość, która odwraca uwagę od starcia bokserskiego mistrza UFC, Conora McGregora z Floydem Mayweatherem. Inny mistrz tej organizacji, nazywany zawodnikiem wszech czasów, prawdopodobnie znowu wpadł na dopingu!

Według TMZ Jon Jones nie przeszedł kontroli antydopingowej podczas rywalizacji (in-competition) przy okazji walki rewanżowej z Danielem Cormierem na gali UFC 214. Wiadomość została potwierdzona przez inne amerykańskie media.

Początkowo podano także, iż Jones został pozbawiony pasa mistrzowskiego na rzecz Cormiera. Ta informacja jednak jeszcze nie została potwierdzona oficjalnie.

W próbce zawodnika wykryto turinabol (poprawia masę kostno-mięśniową), czyli jeden ze sterydów anabolicznych, który był wykorzystywany przez sportowców NRD. Na Turinabolu wpadła m.in. Tatiana Łysenko. Po jej dyskwalifikacji mistrzynią olimpijską z Londynu została Anita Włodarczyk.

W rozmowie cytowanej przez "The MMA Kings" Dana White powiedział natomiast, że UFC zostało poinformowane przez USADę o potencjalnym naruszeniu polityki antydopingowej przez Jonesa, a jeśli ta informacja się potwierdzi, to pas mistrzowski zostanie mu odebrany i zwrócony Danielowi Cormierowi. W tej samej rozmowie Prezydent UFC wspomniał, że przed otrzymaniem wiadomości o Bonesie planowano jego walkę ze Stipe Miociciem.

Na stronie UFC można odnaleźć oficjalny komunikat o podejrzeniu naruszenia polityki antydopingowej, standardowy w takich sytuacjach.

Specjalny serwis o MMA - InTheCage.pl

Joanna Jędrzejczyk o walce Mayweather - McGregor: "Wiedziałam, że ta walka się odbędzie, bo jestem w bliskiej relacji z Conorem"

Więcej o:
Komentarze (20)
Jon Jones znowu podejrzany o złamanie polityki antydopingowej!
Zaloguj się
 • rumun106

  Oceniono 3 razy 3

  BOŻE!!!
  Ale news...Bardzo PILNE...
  Jezus Maria, co teraz będzie, jak żyć???

  Świat sportów walki wywiesi dziś białą flagę i popłyną kondolencje z całego świata...w tym z Mokotowa :)

 • kristofoser

  Oceniono 1 raz 1

  Tu potrafią zrobić kontrolę dopingową w parę dni. MKOL potrzebuje 10 lat na przebadanie medalistów z Pekinu a z Londynu jeszcze nie zaczęli badać!

 • pipopapo

  Oceniono 1 raz 1

  Tak tak, wziął 1 dzień przed walką, zaraz przed zaplanowanymi testami, środek używany w latach 80 przez zawodników z NRD, który żeby był skuteczny trzeba brać kilka tygodni. Logiczne prawda?

 • fartookind

  Oceniono 1 raz 1

  "pojawiła się wiadomość, która odwraca uwagę od starcia bokserskiego mistrza UFC, Conora McGregora z Floydem Mayweatherem." Czy ktoś się odważy wytłumaczyć sens tego zdania? ;)

 • paranoja999

  Oceniono 3 razy 1

  Szok to byłby wtedy, gdyby się okazało, że ktoś zrobił taką karierę na czysto.

 • drvx

  Oceniono 2 razy 0

  Wielu takich ponadczasowych okazało sie koksiarzami.
  Kolarz wszech czasów, lekkoatleta itp itd.

 • leoleo

  Oceniono 2 razy 0

  jędrzejczyk : "bo jestem w bliskiej relacji z Conorem" - uważaj , on teraz zaraża...

 • polsilver100

  Oceniono 10 razy 0

  Doping,w Ameryce??Przecież tylko ruskie zażywają doping,koniec świata!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX