Sport.pl

KSW 39. Mamed Khalidov opublikował wideo, w którym dziękuje za wsparcie

Mamed Khalidov pokonał w walce wieczoru na gali KSW 39 Colosseum Borysa Mańkowskiego, ale oktagon opuszczał wyraźnie zdenerwowany. Wszystko przez gwizdy części kibiców skierowane w stronę Czeczena z polskim paszportem.

Mistrz KSW w wadze średniej pokonał w sobotę Polaka przez jednogłośną decyzję sędziów. Werdykt arbitrów nie spodobał się jednak części publiczności zgromadzonej na Stadionie Narodowym w Warszawie, która dała temu wyraz podczas rozmowy Mateusza Borka z Czeczenem. Kiedy dziennikarz Polsatu Sport chciał przeprowadzić w oktagonie krótki wywiad z Khalidovem, rozległy się gwizdy. Zniesmaczony zachowaniem kibiców mistrz powiedział jedynie ironicznie: "witam, witam ładnie. Serdecznie was witam. I dziękuję". Następnie od razu opuścił oktagon, nie reagując na pytania Borka.

Gdy emocje już opadły, zawodnik opublikował na swoim facebooku wideo, w którym podziękował wszystkim fanom, którzy zawsze go wspierali, także tym na Stadionie Narodowym. - Dziękuję moim kibicom. Tym, którzy oglądali galę w telewizji i na stadionie. Dziękuję za wasze wsparcie, wczoraj nie miałem okazji tego zrobić. Dzisiaj to robię, bo jesteście ze mną, jesteście u mnie na facebooku. Bądźcie cały czas z nami, potrzebujemy was, bez was nie ma tej dyscypliny - powiedział Khalidov.

Przyszłość Khalidova w KSW stoi pod znakiem zapytania. Starcie z Mańkowskim było ostatnim na mocy kontraktu zawodnika z organizacją. Spekuluje się, że Khalidov może opuścić KSW na rzecz rosyjskiej federacji ACB, dla której walczył w marcu tego roku. Sam zainteresowany w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" powiedział, że o swojej decyzji poinformuje we wrześniu.

Więcej o:
Komentarze (83)
KSW 39. Mamed Khalidov opublikował wideo, w którym dziękuje za wsparcie
Zaloguj się
 • Michał Żurawski

  Oceniono 30 razy 12

  Mamed oficjalnie przyznał się, że jest radykalnym muzułmaninem. Czyli mam rozumieć popiera to, że jego bracia w wierze rozerwali na kawałki małe dzieci na koncercie ?? Popiera to, że cała Europa która była jego kibicami to niewierni którym trzeba wytępić ?? Popiera gwałcenie kobiet ?? Tu nie chodzi o zawodnika, tu chodzi o to co on reprezentuje i jak ludzie się do tego ustosunkują, Czy będą mówić aaa tam co z tego, że popiera to wszystko jest wspaniałym zawodnikiem i za chwilę okaże się że cały islam wcale nie jest taki zły.

 • peppers01

  Oceniono 44 razy 6

  Khalidov to zawodnik światowej klasy a do tego bardzo poukładany i sympatyczny człowiek.
  Sportowiec jakich mało. Owszem, być może najlepsze lata kariery ma już za sobą ale takie jest już życie. Wszyscy się starzejemy.
  Jeśli chodzi o jego walkę na KSW 39 to faktycznie nie była aż tak porywająca jak jego poprzednie pojedynki jednakże wciąż był to pokaz wspaniałego kunsztu i charakteru w jego wykonaniu. Zdecydowanie i czysto pokonał swojego przeciwnika. A proszę zauważyć, że był od niego ładne kilka lat starszy.
  Jeśli zaś chodzi o owe gwizdy to moim zdaniem wynikają one ze zdziczenia i zidiocenia pewnej części społeczeństwa. Raz, `gawiedź` coraz częściej gwiżdże na zawodników, którzy nie zakończyli walki poprzez ciężki knock-down (tak jakby nic innego nie liczyło się już w tym sporcie) Dwa, zindoktrynowna i zidiocona`gawiedź` coraz częściej będzie gwizdać na wszystkich zawodników, którzy nie są `prawdziwymi Polakami`, a już na muzułmanów szczególnie. A proszę pamiętać, że podczas gali KSW 39 Pan Khalidov mierzył się w ringu z ulubieńcem `prawdziwych patriotów` (chciałem użyć tutaj innego słowa ale wówczas mógłbym kogoś obrazić, co nie jest moją intencją)
  Smutne to ale prawdziwe.
  Panu Khalidovowi życzę samych sukcesów i pogody ducha oraz wiary w ludzi.
  W plotki o jego wyjeździe do Rosji wątpię. Ale, pożyjemy zobaczymy!
  Panie Khalidov, jest Pan wielkim człowiekiem!

 • nino.rota

  Oceniono 13 razy 3

  .W razie czego jest gdzie wracać:
  www.wyborcza.pl/1,76842,16134853,Z_ruin_Groznego_wystrzelil_kaukaski_Dubaj__Cena__calkowita.html

 • Skryba Wsiowy

  Oceniono 17 razy 3

  JA PYEDOLEE CAŁA GAZETA O JAKICHŚ PORĄBANYCH SPORTOWCACH MORDOLEJACH - LUDZIE !!!

 • bart5554

  Oceniono 23 razy 3

  31 Maja 2016

  Symbole terroryzmu islamskiego na KSW35. "Krok do propagandy"

  Na gali Konfrontacji Sztuk Walki (KSW 35) w Gdańsku odegrano nieoficjalny hymn Al-Kaidy (nasheed naam qatil). Była to oprawa muzyczna wejścia na salę Aziza Karaoglu, Turka mieszkającego w Niemczech. Nagrania z imprezy pokazują również jak jego przeciwnik Mamed Chalidow, obywatel Polski narodowości czeczeńskiej, w trakcie odgrywania pieśni pokazuje dzihadystyczny gest tawheed.

  (..) Treść nasheed naam qattil zawiera między innymi następujące słowa: „walcz, walcz bo w tobie jest zwycięstwo, walcz w każdym kraju gdzie są ślady niewiernych, powstań przecież w tobie cała nadzieja, powstań i zasyp deszczem kul plemię syjonizmu”.

  (..) Gest tawheed, czyli palec wskazujący uniesiony w górę, to symbol takfiri, czyli tych, którzy walczą z niewiernymi i apostatami, obrażającymi – w ich mniemaniu – Allaha czczeniem innych postaci (dot. to m.in. kultu Jezusa i świętych w chrześcijaństwie czy kultu imamów u szyitów). Gestu tego nie zobaczy się przy okazji modlitwy muzułmańskiej namaz czy muzułmańskiej prośby o błogosławieństwo Allaha dua, za to zobaczymy go na zdjęciach terrorystów Państwa Islamskiego ruszających na misję zamachu samobójczego.

  www.defence24.pl/377508,symbole-terroryzmu-islamskiego-na-ksw35-krok-do-propagandy

 • Hubert Kempiński

  Oceniono 6 razy 2

  Dotychczas postrzegałem M. Khalidova jako dobrego zawodnika MMA. Jednak poprzednia walka a właściwie jej otoczka - hymn al-kaidy, kałasznikow itp. Co zirytowało mnie na wczorajszej gali to rosyjska "czastuszka" przy wejściu na ring - dla mnie to prowokacja.. Znając powody pobytu tysięcy Obywateli Czeczeni w Polsce nie mogę zrozumieć. Jak światowej sławy wojownik może walczyć dla najeźdźcy patrz rosyjskiej federacji ACB.

 • rikol

  Oceniono 12 razy 2

  Dziwię sie, że gazeta promuje faceta, który stwierdził, żę jego żona szanowała się, bo nie chciała od razu się z nim umówić. Seksistowska świnia i tyle. No ale muzułmanom wolno więcej.

 • szpulazwanyszpula

  Oceniono 6 razy 2

  Diskopolowy sport = diskopolowa publika. Nie może startować Pan w walkach olimpijskich (np. Boks)?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX