Sport.pl

KSW 39. Koniec kontraktu Khalidova. Mistrz odejdzie?

Sobotnia walka podczas gali KSW 39 Colosseum na Stadionie Narodowym była ostatnią stoczoną przez Mameda Khalidova na mocy jego kontraktu z polską federacją. Wciąż nie wiadomo, czy zawodnik zdecyduje się podpisać kolejną umowę z włodarzami KSW.

Już od kwietnia wiadomo było, że starcie z Borysem Mańkowskim może być ostatnim Khalidova w historii jego występów dla KSW. Szefostwo organizacji podkreślało, że decyzja o tym, czy Czeczen pozostanie jej zawodnikiem, zależy tylko i wyłącznie od niego. - Oczywiście sprawę wyboru pozostawiam Mamedowi i wierzę, że będzie walczył dla nas - cytował współwłaściciela KSW Macieja Kawulskiego serwis mmanews.pl.

Zawodnika kusi organizacja ACB, dla której Khalidov walczył w marcu tego roku. Na gali w Manchesterze w pojedynku wieczoru mistrz KSW w 21 sekund poradził sobie z Luke'em Barnattem. Mairbek Khasiev, szef rosyjskiej organizacji, miał powiedzieć po tej walce, że Khalidov na stałe zostanie zawodnikiem ACB po gali KSW na Stadionie Narodowym. Zdaniem Kawulskiego słowa Rosjanina zostały źle przetłumaczone, a kwestia pozostania Czeczena w Polsce wciąż jest sprawa otwartą. - To zostało źle przetłumaczone. Khasiev powiedział, że „chciałby, żeby Mamed u nich walczył”, a nie że będzie walczył. Nie znam osobiście promotora na świecie, który nie chciałby mieć Mameda w swojej stajni - tłumaczył Kawulski.

Sam zainteresowany plotek nie dementuje. W sobotę w rozmowie z dziennikarzem "Przeglądu Sportowego" zapytany o swoją przyszłość odrzekł jedynie: - powiem we wrześniu.

Na gali w Warszawie w walce wieczoru Khalidov pokonał Borysa Mańkowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów. Gdy z zawodnikiem w oktagonie chciał porozmawiać Mateusz Borek, na Stadionie Narodowym rozległy się gwizdy skierowane w stronę Czeczena. Ten, słysząc reakcję części kibiców, podziękował jedynie za obecność fanów i wyraźnie poirytowany opuścił oktagon. - Tak się zdarza. Mamed posłuchał stadionu i nie miał za bardzo ochoty więcej rozmawiać - powiedział Borek.

Część kibiców, których zdaniem na zwycięstwo zasługiwał Mańkowski, zdenerwował werdykt sędziów. Obserwatorzy przyczyny gwizdów upatrują również w zeszłorocznych plotkach o domniemanym śpiewaniu przez Khalidova nieformalnego hymnu Al Kaidy. Zawodnik tym rewelacjom stanowczo zaprzeczył. Czy ta sytuacja będzie miała wpływ na decyzję Czeczena z polskim paszportem o pozostaniu w KSW? Tego nie wiadomo.

KSW 39: Colosseum. Mańkowski: "Stoczyłem swoją najważniejszą walkę w życiu"

Więcej o:
Komentarze (44)
KSW 39. Koniec kontraktu Khalidova. Mistrz odejdzie?
Zaloguj się
 • malepifko

  Oceniono 9 razy 7

  Zawalczy tam, gdzie najlepsza kasa będzie się zgadzać. To jego zawód, więc postępowanie jak najbardziej uzasadnione.

 • Hubert Stefaniak

  Oceniono 18 razy 4

  Jestescie ku...mi każdy, kto nazywa mameda terrorysta albo ze ma połączenie z ISIS. Na każdego kto gwizdał na ksw pluje totalnie. Śmiecie ludzkie i tyle. A ty Mamed trzymaj się bo oprócz zjebow masz tez fanów ❤❤❤❤❤

 • hen-live

  Oceniono 11 razy 3

  Był by głupi gdyby został z tym buractwem powstającym z kolan na wezwanie wrzaskliwej Szydło Brochy+. Jeszcze więcej krzyków wystraszonej Brochy+ i katolstwo upodobni się do ekstremy islamskiej tylko inna religia.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 12 razy 2

  Od kiedy przeczytałam wywiad z mordotłukiem Chalidowem, w którym poinformował, że czyta wyłącznie książki religijne, uważam go za człowieka - oględnie rzecz ujmując - niezrównoważonego.
  Ponieważ żyję w państwie wyznaniowym, to wiem jak niebezpieczni są ludzie, których mózgownice zabudowane są urojeniami religijnymi i równocześnie zamknięte na świat realny.

 • hornbeam

  Oceniono 5 razy 1

  Odejdzie? Proponuję nie zatrzymywać siłą, bo można zaliczyć wpie...

 • zimman

  0

  Khalidow to muzułmanin, więc PIS go wygna

 • ankonta57

  0

  Gdy przynosił Polsce chlubę i splendory to był dla was półbogiem...chamy!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX