Sport.pl

KSW 39. Łukasz "Juras" Jurkowski pokonuje Rameau Sokoudjou!

Powracający ze sportowej emerytury Łukasz "Juras" Jurkowski pokonał niejednogłośnie na punkty Rameau Sokoudjou na gali KSW 39 Colosseum.

Od początku starcia obaj zawodnicy mieli do siebie sporo szacunku, dużo szachowali i szukali dogodnej pozycji do ataku. Sokoudjou ewidentnie liczył na jeden cios, którym mógłby skończyć Polaka, dużo było niecelnych ciosów w powietrze, na co publiczność reagowała gwizdami. Mało walki zobaczyliśmy w pierwszej odsłonie.

W drugiej rundzie troszkę agresywniej rozpoczął "Juras", na co również zareagował zawodnik z Afryki. Widać było jednak, że Polak ma dużo respektu do siły ciosu swojego rywala. W połowie drugiej rundy walka przeniosła się do parteru, gdzie mocnymi ciosami pracował Sokoudjou.

W trzecim rozdaniu obaj zawodnicy byli już mocno zmęczeni, zadawali pojedyncze ciosy i kopnięcia, zdecydowanie brakowało przyspieszenia i bicia kombinacjami. Więcej animuszu i chęci do walki wykazywał jednak Jurkowski, który mimo zmęczenia parł do przodu.

Po piętnastu minutach ciężkiej walki Łukasz „Juras” Jurkowski wygrał niejednogłośnie na punkty z Rameau Sokoudjou.

- To nie był najładniejszy pojedynek, ale tak musiał wyglądać. Jakbym walczył inaczej, to Sokoudjou zrobiłby mi z twarzy jeszcze więcej, niż zrobił w drugiej rundzie - powiedział po swojej walce Juras.

Więcej o:
Komentarze (2)
KSW 39. Łukasz "Juras" Jurkowski pokonuje Rameau Sokoudjou!
Zaloguj się
  • mihowski

    Oceniono 1 raz 1

    ta walka to żenada! "zawodnicy mieli do siebie sporo szacunku" szkoda, że zawodnicy a zwłaszcza sędziowie nie mieli szacunku dla publiczności wyglądało to tak, że Jurkowski miał w kontrakcie zapisane zwycięstwo... szkoda czasu na takie szopki

  • zielona trawa

    0

    Walka Jurasa z Rameau Sokoudjou, zachowanie sędziów i publiczności (gwizdy) były aplauzem dla rasizmu, telewizja tego nie pokazała.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX