Sport.pl

Polski medalista olimpijski miał ciężki wypadek. "Nie jest w stanie sam wstać"

Jacek Streich - polski medalista olimpijski z Barcelony w wioślarstwie - miał ciężki wypadek. "Na razie nie jest w stanie sam wstać, ledwo siedzi" - piszą na Facebooku jego znajomi.

Jacek Streich jest brązowym medalistą olimpijskim z Barcelony 1992 w wioślarskiej czwórce ze sternikiem. W IO startował jako zawodnik Zawiszy Bydgoszcz. 52-latek jest też trzykrotnym medalistą mistrzostw świata i 20-krotnym mistrzem Polski. 

Streich obecnie mieszka i pracuje w Anglii, gdzie prowadzi firmę budowlaną. Uległ ciężkiemu wypadkowi. Ma złamaną rękę i miednicę. Przeszedł już dwie operacje w szpitalu w Chertsey St. Peter’s. Skręcono go specjalnymi śrubami - informuje portal Bydgoszcz. wyborcza.pl.

"Na razie nie jest w stanie sam wstać, ledwo siedzi" – piszą znajomi Streicha na Facebooku. – Kontaktowaliśmy się z Rafałem Hejmejem, kolegą Jacka. Jego pasją jest jazda na rowerze. Wypadek miał właśnie podczas jazdy – powiedział Dariusz Bednarek, wiceprezes CWZS Zawisza.

Więcej o:
Komentarze (39)
Polski medalista olimpijski miał ciężki wypadek. "Nie jest w stanie sam wstać"
Zaloguj się
 • polar3

  Oceniono 15 razy 15

  Pamietam człowieka z regat w Bydgoszczy. Byłem wtedy młodzikiem i dla mnie on i jego partnerzy byli prawie bogami. Szybkiego powrotu do zdrowia i dobrego życia życzę.

 • facio60

  Oceniono 6 razy 4

  Tak to już jest, kiedy człowiek przyszaleje. Sport jest dobry dla tych, którzy rozumnie go uprawiają. Mówię o sporcie dla siebie, amatorskim. Z jazdą na rowerze jest często tak, że goście myślą, że są jakimiś bogami i wtajemniczeni (tylko nie wiem za cholerę w co). Wystarczy popatrzeć na warszawskie ulice i chodniki. Śmigają bezrefleksyjnie jakby byli jedynymi uczestnikami ruchu. Ja nawet po ludzku staram się ich zrozumieć, ale jeśli gościu pędzi na maksa ścieżką rowerową i z takąż prędkością wpada na skrzyżowanie, gdzie jest zielona strzałka w prawo, to wręcz prowokuje los. Często takie skrzyżowania są tak usytuowane, że widoczność jest mocno ograniczona. Kierowca zbliżający się do takiego skrzyżowania często musi niemal wykręcić (nie przekręcić ale prawie skręcić pod kątem większym niż 90 stopni) głowę w prawo aby cokolwiek dostrzec. Gdy zbliża się szaleniec jadący pod 40, trudno czasem go spostrzec. Te wymijanki na chodnikach, nieprzepuszczanie pieszych to nagminna sprawa. Ludzie jadący rowerem na granicy możliwości (a zwłaszcza nieco zaawansowani wiekowo, którzy myślą że ich reakcje i sprawność jest jak kilkanaście lat temu) , bardzo ryzykują. Gdy dochodzi do groźnej sytuacji, nie są w stanie zapanować nad rowerem, a upadek człowieka zesztywniałego w stawach i nie tak giętkiego jak w młodości, kończy się katastrofą. Trochę więcej wyobraźni!!!

 • a.k.traper

  Oceniono 4 razy 4

  Ten wtręt o śrubach to mistrzostwo świata, gdzie tych dziennikarzy wynajdują, z łapanki w szkołach specjalnych, to bym zrozumiał?

 • futon

  Oceniono 8 razy 4

  "Skręcono go specjalnymi śrubami" ....

 • brutalnaprawda

  Oceniono 14 razy 4

  Mnie nikt nie pomaga...od 9lat zajmuj e si e Matką (bez prawa pracy) ...nie robię z tego "szoł" na cały kraj ...powrotu do zdrowia zyczę !!!...samodzielnego , powrotu ....bo zdrowie mamy zapisane w genach i w umyśle ...a medale? ...mamy za niekoniecznie dobrze pojete "poświęcenie" ...życie ....

 • wkkr

  Oceniono 20 razy 4

  no i....? Moja bratowa miała wypadek samochodowy w wyniku którego miała złamaną nogę i miednicę. 6 tygodni musiała leżeć plackiem. Wszystko się zrosło i chodzi jak dawniej.
  Obyło się bez hecy na cały kraj.

 • deco.derr

  Oceniono 7 razy 3

  Celebryta Krzysztof Krawczyk mial kiedys wypadek na tourne po USA, spoadl z dachu przy smolowaniu.

 • epsom

  Oceniono 19 razy 3

  "pilna pomoc w rehabilitacji" pod zdjeciem.
  Sluzba zdrowia nhs w anglii jest za darmo...o jaka pomoc tu chodzi? Skladka na nowego mercedesa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX