Człowiek kontra zwierzę! Czy Bop Sapp, były rywal Mariusza Pudzianowskiego, wygrał starcie z niedźwiedziem?!

Rywalizacja ludzi z innymi ludźmi nie wystarcza sportowcom. Dlatego czasami próbują się zmierzyć ze.. zwierzętami. Motywacje mieli różne. Niektórzy tak zarabiali na życie, inni chcieli po prostu dostarczyć kibicom rozrywki. Kilka dni temu Bop Sapp, aktor i zawodnik MMA, zmierzył się z niedźwiedziem! Zapraszamy na przegląd najciekawszych starć pomiędzy ludźmi a zwierzętami.
Bob Bob "Bestia" Sapp KOJI SASAHARA AP

Bop Sapp kontra niedzwiedź

Bob Sapp, czyli człowiek orkiestra. Amerykanin to były futbolista, wrestler, zawodnik K-1 i mieszanych sztuk walki (MMA), a także aktor. W przeszłości pojawił się nawet na gali KSW, ale przegrał walkę z Pudzianowskim już w pierwszej rundzie. Teraz znowu dostał godnego rywala!

Sapp został zamknięty w jednej klatce z olbrzymią bestią, a między nimi umieszczono plastikową ściankę. Na szyi Boba zawieszono kawałki mięsa, które miały zachęcić niedźwiedzia do przepchania ścianki i dorwania się do zdobyczy.

Pojedynek między Sappem a niedźwiedziem miał przypominać siłowanie się dwóch zawodników sumo. Co z tego wyszło i czy Sapp ma nadal głowę na miejscu? Sprawdźcie:

Michael Phelps i rekin Michael Phelps i rekin ERIC GAY/AP

Michael Phelps vs rekin

Michael Phelps przegrał historyczny wyścig człowieka z żarłaczem białym. Multimedalista igrzysk olimpijskich pokonał 100 metrów w 38.1 sekundy. Żarłacz był o dwie sekundy szybszy.

Wielki pojedynek został zorganizowany przez popularny program "Shark Week" produkowany przez Discovery Channel. Phelps zmierzył się żarłaczem białym na dystansie 100 metrów, a nagranie z wyścigu zostało wyemitowane w USA w niedzielny wieczór.

Multimedalista igrzysk olimpijskich przegrał, a na antenie Fox News przyznał, że był to najtrudniejszy pojedynek w jego życiu.

Phelps nie ścigał się z żarłaczem białym w bezpośrednim pojedynku. Pracownicy Discovery Channel wyliczyli czas rekina ludojada zgodnie z układem SI, a następnie nałożyli na nagranie z wyczynem Phelpsa.

Jesse Owens vs koń

Podczas igrzysk olimpijskich w Berlinie w 1936 roku Amerykanin Jesse Owens był najlepszy w indywidualnym biegu na 100 i 200 metrów, a także w sztafecie 4x100 m. Wygrał wtedy również zawody skoku w dal.

Mimo świetnych wyników sportowych, Owens miał poważne kłopoty finansowe. Dlatego często w dziwny sposób zarabiał. A to ścigał się z koniem, a to sprzedał swoje medale...

W 1937 roku na Kubie odbył się bardzo nietypowy wyścig. Czterokrotny mistrz olimpijski zmierzył się z koniem.

Owens wygrał.

"Mam cztery złote medale, ale nie da się zjeść czterech złotych medali"

W latach 50. Owens wykorzystał część ze swoich medali jako zapłatę za pobyt w hotelu w Pittsburghu. Jak się okazało potem właściciel hotelu również ich nie zachował, a zapłacił nimi budowlańcom, którym zalegał pieniądze.

W 2017 roku dwa z czterech złotych medali zostały wystawione na aukcji.

Bryan Haban Bryan Haban fot. Youtube

Bryan Haban vs gepard

W 2007 roku Brayn Haban zdecydował się na wyścig z gepardem. Południowoafrykański rugbysta, jeden z najlepszych na świecie, zmierzył się ze zwierzęciem, które średnio osiąga lekko ponad 100km/h. A Haban biega "setkę" w mniej niż jedenaście sekund.

Wyścig był niebezpieczny, więc aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ataku zwierzęcia na sportowca - tuż przed pyskiem geparda - ciągnięto na sznurku kawałek mięsa.

Rugbysta startował z przewagą kilku metrów, ale i tak był drugi.
- Byłem szczęśliwy widząc, jak gepard mnie wyprzedzał, bo wiedziałem przynajmniej, że nie patrzy na mój tyłek - przyznał Haban.

Wyścig nie był jedynie rozrywką. Miał zwrócić uwagę społeczeństwa na konieczność ochrony tego gatunku.

Oscar Pistorius vs koń

Kontrowersyjny południowoafrykański sportowiec zmierzył się w pojedynku sprinterskim na dystansie 200 metrów z koniem. Zwierzę było czystej krwi arabskiej i wabiło się "Maserati". Poruszający się na elastycznych protezach biegacz wystartował o 30 metrów przed swym czworonożnym rywalem i nie miał najmniejszych problemów z utrzymaniem przewagi aż do mety.

Tony Martin, na zdjęciu jeszcze w koszulce poprzedniego zespołu Tony Martin, na zdjęciu jeszcze w koszulce poprzedniego zespołu ERIC FEFERBERG/AP

Kolarze vs koń

I znowu konie. W 2013 roku w Dubaju odbył się inny niecodzienny wyścig. Tamtejsi szejkowie zaprosili najlepszych kolarzy świata, m.in.: Alberto Contadora, Vincenzo Nibali`ego czy Tony`ego Martina. Ten ostatni zmierzył się z koniem na dystansie kilometra. Niemiecki kolarz przegrał.