Na najwyższym stopniu podium stanęli: Aneta Pastuszka, Joanna Skowroń, Karolina Sadalska i Aneta Białkowska w K-4, Marcin Kobierski i Michał Śliwiński w C-2 oraz Andrzej Jezierski, Adam Ginter, Michał Gajownik i Roman Rynkiewicz w C-4.
Trzecie miejsce w rywalizacji jedynek kajakarzy zajął Adam Seroczyński.
W sobotę po południu odbędą się wyścigi eliminacyjne i półfinałowe na 200 m. Na niedzielę, ostatni dzień mistrzostw, zaplanowano finały na 500 i 200 m.
1. Katalin Kovacs (Węgry) 3.53,340
2. Katrin Wagner (Niemcy) 3.53,920
3. Josefa Idem (Włochy) 3.54,770
4. Katrin Borchert (Australia) 3.54,780
5. Carline Brunet (Kanada) 3.56,787
6. Lior Karmi (Izrael) 3.59,566
7. Tricia Davey (W.Brytania) 4.01,579
8. Nicole Bulk (Holandia) 4.05,806
9. Barbora Futerova (Czechy) 4.08,165
1. Węgry 3.37,259
2. Niemcy 3.38,572
3. Izrael 3.42,165
4. Bułgaria 3.42,292
5. Hiszpania 3.43,645
6. USA 3.44,025
7. Polska (Dorota Kuczkowska, Iwona Pyżalska) 3.46,838
8. Chiny 3.47,024
9. Rosja 3.49,351
1. Polska (Aneta Pastuszka, Joanna Skowroń, Karolina Sadalska, Aneta Białkowska) 3.17,007
2. Chiny 3.17,194
3. Węgry 3.18,487
4. Australia 3.18,601
5. Rumunia 3.20,320
6. Ukraina 3.20,454
7. Białoruś 3.22,727
8. Hiszpania 3.26,053
9. Kanada 3.27,006
1. Andreas Dittmer (Niemcy) 3.49,031
2. Maksym Opalew (Rosja) 3.49,644
3. Stephen Giles (Kanada) 3.50,737
4. Karel Aguilar (Kuba) 3.53,164
5. Stanimir Atanasow (Bułgaria) 3.53,384
6. Martin Doktor (Czechy) 3.53,457
7. Roman Bundz (Ukraina) 3.56,150
8. Gyorgy Kolonics (Węgry) 3.57,363
9. Dagnis Vinogradovs (Łotwa) 3.57,390
1. Polska (Marcin Kobierski, Michał Śliwiński) 3.32,456
2. Kuba 3.33,676
3. Kanada 3.33,969
4. Rumunia 3.34,069
5. Hiszpania 3.34,735
6. Rosja 3.35,329
7. Słowacja 3.36,655
8. Węgry 3.39,482
9. Francja 3.47,454
1. Polska (Andrzej Jezierski, Adam Ginter, Michał Gajownik, Roman Rynkiewicz) 3.17,794
2. Kanada 3.18,127
3. Białoruś 3.18,421
4. Rumunia 3.19,274
5. Węgry 3.20,047
6. Rosja 3.21,854
7. Czechy 3.27,723
8. Ukraina 3.28,856
9. Hiszpania 3.37,662
1. Eirik Veras-Larsen (Norwegia) 3.27,586
2. Javier Correa (Argentyna) 3.28,273
3. Adam Seroczyński (Polska) 3.28,400
4. Roei Yellin (Izrael) 3.28,560
5. Nathan Baggaley (Australia) 3.29,306
6. Torsten Tranum Jensen (Dania) 3.29,380
7. Zsombor Borhi (Węgry) 3.29,433
8. Lutz Liwowski (Niemcy) 3.30,193
9. Bob Maesen (Belgia) 3.31,979
K-2
1. Szwecja 3.12,625
2. Norwegia 3.13,691
3. Węgry 3.14,438
4. Rosja 3.15,151
5. Dania 3.15,311
6. Polska (Marek Twardowski, Adam Wysocki) 3.15,478
7. Słowacja 3.16,451
8. Wlk. Brytania 3.17,377
9. Słowenia 3.18,664
1. Słowacja 2.52,837
2. Niemcy 2.52,910
3. Bułgaria 2.53,990
4. Węgry 2.55,243
5. Białoruś 2.55,576
6. Norwegia 2.56,156
7. Włochy 2.56,190
8. Australia 2.58,803
9. Hiszpania 2.59,156