Sport.pl

Klasyki Mistrzostw Świata w piłce nożnej

Od samego początku Mistrzostw Świata do końcowego gwizdka. ESPN Classic przeszuka swoje archiwa by odnaleźć niezapomniane mecze, które w jakiś sposób odzwierciedlają tegoroczny turniej. Tak więc w pierwszej części lipca kiedy to Mistrzostwa osiągnął ćwierć i półfinały przypomnimy kilka fantastycznych spotkań właśnie z tej fazy rozgrywek.
Anglia v Niemcy z 1990 jest jedynym z najciekawszych meczy w historii Mistrzostw Świata. Zacięta walka pomiędzy Anglią Bobby Robsona a Niemcami. Mecz Francja v Belgia z 1986 rozegrał się o III miejsce. Zazwyczaj mecze o ostatnie miejsce na podium są wyjątkowo słabe, a obie strony wydają się grać bez chęci na wygraną. Ten mecz jest jednak wyjątkiem.

Podobnie zresztą jak rozgrywka Szwecja v Belgia z 1994. Mecz rozegrany podczas Mundialu w USA, który nie jest wspominany jako klasyk, dał nam jednak kilka wspaniałych spotkań, właśnie takich jak walka Szwecji z Belgią.

ESPN Classic zaostrza też apetyty widzów na tegoroczne Mistrzostwami Świata, pokazując najlepsze mecze Mundialu 2006. Tu między innymi mecz ćwierćfinałowy rozegrany pomiędzy Włochami a Ukrainą.

Zapraszamy od 1 do 9 lipca, o godz. 19:00.

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia - to musi być ESPN Classic!