Szpadziści z brązem na GP w Legnano

Reprezentacja Polski szpadzistów w składzie: Krzysztof Mikołajczak, Tomasz Motyka, Adam Wiercioch, Radosław Zawrotniak, zajęła 3. miejsce w zawodach Drużynowego Pucharu Świata Grand Prix w Legnano. W batalii o trzecie miejsce biało-czerwoni pokonali Koreę Południową 45:35, a zawody wygrali Węgrzy, zwyciężając w finale Chiny 42:31.
To kolejny sukces podopiecznych trenera Marka Julczewskiego na przestrzeni kilku dni. Tydzień wcześniej nasza reprezentacja uplasowała się na trzecim stopniu podium w zawodach GP w Katarze. Nasza drużyna szpadzistów jest sklasyfikowana na 3.miejscu w rankingu międzynarodowej federacji, skupiającej 58 drużyn.

- U progu sezonu forma zwyżkuje i z tego należy się cieszyć. Wygląda na to, iż upodobaliśmy sobie to trzeciej miejsce. To dobry wynik, ale nasze ambicje sięgają jeszcze wyżej. Najważniejsze, że w drużynie jest chemia i wszyscy mamy jeden cel - mówi Adam Wiercioch.