Sport.pl

Baruch prezesem spółki Polska Superliga Tenisa Stołowego

mk, PAP
15.09.2009 16:09
A A A
Tenis stołowy

Tenis stołowy (Fot. Petr David Josek AP)

Mariusz Baruch został prezesem nowo powołanej spółki Polska Superliga Tenisa Stołowego. W rozgrywkach męskiej ekstraklasy, której start zaplanowano na 26 września, weźmie udział dziesięć klubów. To one mają w niedalekiej przyszłości tworzyć ligę zawodową.
- Tenis stołowy jako dyscyplina sportu musi wypłynąć na szersze wody, chcemy dorównać i czerpać wzorce z takich lig, jak siatkówki czy żużla - powiedział Baruch.

Superliga w nazwie spółki nie znalazła się przypadkowo. W latach 80. i 90. na kontynencie europejskim organizowano bardzo prestiżowe rozgrywki drużynowe - Superligę. Sukcesy świętowali w niej polscy pingpongiści, a mecze z ich udziałem w halach całego kraju oglądały tysiące kibiców.

- Celem jest doprowadzenie do pełnego profesjonalizmu w zarządzaniu ligą tenisa stołowego. Współpraca ze sponsorami i mediami sprawi, że podniesiemy rangę i w konsekwencji poziom sportowy rozgrywek - dodał szef Polskiego Związku Tenisa Stołowego Andrzej Kawa.

We wtorek w Warszawie podpisano umowę ws. powołania spółki Polska Superliga Tenisa Stołowego. W gronie dziesięciu zespołów jest broniąca mistrzostwa Polski Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Podwarszawska drużyna rywalizować będzie nie tylko w krajowej ekstraklasie, ale i Lidze Mistrzów. Na inaugurację, 25 września spotka się u siebie z broniącą trofeum Borussią Duesseldorf.

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
  • Lucjan Błaszczyk: Angielski tydzień od 20 lat
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX