Sport.pl

Torsten May zakończył karierę

Niemiecki bokser Torsten May, były złoty medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, postanowił zakończyć karierę.

Przed dziesięcioma laty 21-letni wówczas May został w Sydney amatorskim mistrzem świata. Rok później triumfował w turnieju olimpijskim w Barcelonie, w półfinale pokonując polskiego pięściarza Wojciecha Bartnika. Po udanych IO w Hiszpanii potężny May (194 cm wzrostu) przeszedł na zawodowstwo. W debiucie (17.09.1993 r.), już w 2.35 min, pokonał przez techniczny nokaut Amerykanina Erica Chola.

Na profesjonalnym ringu odniósł 22 zwycięstwa i poniósł trzy porażki. Próbował wywalczyć pas mistrza świata, ale bez powodzenia. 31 sierpnia 1996 roku na Majorce został pokonany przez Amerykanina Adolfo Washingtona. May doznał wówczas bardzo niebezpiecznej kontuzji - wystąpił skrzep krwi w mózgu. Znokautowany pięściarz znalazł się w szpitalu, w krytycznym stanie i miał szczęście, że nie doszło do tragedii.

Decydujący wpływ na zakończeniu kariery miała porażka z Ukraińcem Aleksandrem Gurowem o tytuł mistrza Europy, jakiej doznał kilka dni temu.