Adrian Zieliński zdyskwalifikowany na cztery lata za doping. "Jestem niewinny"

Adrian Zieliński, przyłapany na dopingu w Rio

Adrian Zieliński, przyłapany na dopingu w Rio (DAWID ANTECKI)

Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów z Londynu Adrian Zieliński został zdyskwalifikowany na cztery lata za zażywanie nandrolonu przed zawodami w Rio. Sztangista wciąż jednak twierdzi, że jest niewinny.
W piątek "Super Express" podał informację o dyskwalifikacji Polaka przez Komisję do Zwalczania Dopingu w Sporcie. - Wszystko, co dotyczyło tej sprawy, zostało przekazane komisji w pierwszej instancji. W trakcie postępowania wykazałem, że zażyłem tę substancję nieświadomie i uważam, że oczyściłem swoje imię - broni się 28-letni zawodnik.

Zieliński na igrzyskach w Rio miał być jednym z głównych kandydatów do zdobycia medalu w kategorii 94 kg. Został usunięty z kadry, kiedy wyszło na jaw, że w próbce pobranej od sztangisty 1 lipca wykryto zabroniony nandrolon. Ten sam środek zażywał jego brat - Tomasz.

- W trakcie postępowania pierwszej instancji wykazałem, że to nie jest moja wina. Nandrolon, który wykryto w moim ciele, dostał się do organizmu poprzez zanieczyszczoną witaminę B12, którą zażywałem. Niestety, komisja tego nie uznała, ale będę się odwoływał - podsumowuje w rozmowie z "Super Expressem" Zieliński.



Komentarze (41)
Adrian Zieliński zdyskwalifikowany na cztery lata za doping. "Jestem niewinny"
Zaloguj się
 • scierplaminoga

  Oceniono 10 razy 10

  powołuję na świadka koronnego pryszcze Zielińskiego

 • supermarjan

  Oceniono 8 razy 8

  już pod Stalingradem mawiano
  "jedzie mi tu czołg?"

 • leoleo

  Oceniono 8 razy 8

  "Musiałbym być skończonym idiotą, biorąc środek, który siedzi 18 miesięcy" co tu rzec?

 • Pe Be

  Oceniono 7 razy 7

  A gdzie ten pozew do sądu co miał tak wszystko wyjaśnić. Minęło parę miesięcy, pozwu brak. Jak by miał taką pewność o której mówi to jeszcze przed wylotem z Rio jego prawnik złożył by pozew. Na bramkę do Venessy a nie reprezentować kraj za publiczne pieniądze.

 • ankawwa

  Oceniono 6 razy 6

  Nie od dzisiaj wiadomo, że koks także i na mózg się rzuca, co widać na przykładzie tego tłumaczenia. A tak zapytam te wielkie jak muchy pryszcze bo po twarożku mu się zrobiły ?

 • miastomakow

  Oceniono 10 razy 6

  Prezes się jeszcze nie wypowiedział w tej sprawie więc wstrzymajmy się z ocenami winny czy niewinny.

 • polsilver100

  Oceniono 5 razy 5

  Nie ma niewinnych,są tylko źle przesłuchani!

 • troque

  Oceniono 4 razy 4

  O jo joj, niezłe pryszcze jak na dorosłego mezczyznę. Na pewno od jedzenia owsianki.

 • rafikman

  Oceniono 4 razy 4

  Jestem niewinny - znamy to, tak samo mówił niejaki Kamiński ten od tych służb specjalnych tylko że on miał to szczęście że jego kumpel Maliniak załatwił mu wolność.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX