Sport.pl

Dave Mirra, legenda BMX-ów, nie żyje. Samobójstwo?

Michał Owczarek
05.02.2016 08:36
A A A
Dave Mirra

Dave Mirra (Instagram)

41-letni Dave Mirra, jeden z najlepszych zawodników BMX, został znaleziony z ran± postrzałow± w swoim samochodzie. Policja podejrzewa, że sportowiec popełnił samobójstwo.
- Szkoda, że do mnie nie zadzwonił. W sekundę wsiadłbym w samolot i był przy nim. Wszystko da się rozwi±zać. Bardzo mi Ľle z tym, co się stało - powiedział TJ Lewin, przyjaciel i rywal Mirry z BMX-ów.

Mirra był jednym z najbardziej utytułowanych zawodników BMX. W X Games, czyli igrzyskach sportów ekstremalnych, w latach 1995 - 2008 zdobył aż 24 medale, z czego 14 złotych. Po zakończeniu kariery startował w rajdach samochodowych, a także był triathlonist±. Miał żonę i dwie córki.

Ciało Mirry z ran± postrzałow± znaleziono w jego samochodzie w czwartek w Greenville w Północnej Karolinie. Przed incydentem Mirra odwiedził znajomych. Policja podejrzewa samobójstwo.

- Żegnaj Davidzie Mirro, prawdziwy pionierze, ikono i legendo. Dziękuję Ci za wszystkie wspomnienia. Mamy złamane serca - napisał na Twitterze Tony Hawk, legenda deskorolki.

Wytatuowali sobie herby klubu na ciele, choć graj± gdzie indziej [ZDJĘCIA]
Zobacz więcej na temat:

Komentarze (38)
Zaloguj się
 • moostuff

  Oceniono 4 razy 4

  Absolutny mistrz. Nawet jak BMX to kompletnie nie moja bajka to uwielbiałem go¶cia ogl±dać.
  W życiu dokonał więcej i przeżył więcej niż 100 statystycznych Kowalskich.
  Żegnaj!

 • gazeta1960

  Oceniono 6 razy 4

  "Żegnaj Davidzie Mirro, prawdziwy pionierze, ikono i LEGENDˇ". Panie redaktorze: żegnaj LEGENDO! Cenisz dobre dziennikarstwo?

 • Oceniono 5 razy 3

  Ludzie dajcie spokój z t± głupi± analiz± przyczyn ¶mierci Davea Mirry. Tak, to prawda teorie dotycz±ce życia na krawędzi, pulsuj±cej adrenaliny i trudno¶ci z radzeniem sobie w normalnym życiu maj± swoje podstawy, ale nie wszystkich musi to dotyczyć. Bmx rideing to nie tylko aspekt fizyczny, ale i duchowy. To nie tylko para kółek, ale i my¶l, empatia i powi±zana z tym dobra perspektywa na ¶wiat i tworz±cych go ludzi. Odeszła nie adrenalina, ale przede wszystkim fajny człowiek.

 • demkel

  Oceniono 6 razy 2

  Tak się kiedy¶ zastanawiałem, ogl±daj±c jaki¶ program o sportach ekstremalnych, jak ci wszyscy "nałogowcy adrenaliny" poradz± sobie ze staro¶ci±. Prowadz±c taki intensywny tryb nie da się tak po prostu przestać, bo to prosta droga do depresji.
  I jak widać, nie radz± sobie

 • heresy

  Oceniono 1 raz 1

  życie jest nic nie warte. niestety.

 • tereska77

  Oceniono 1 raz 1

  SZOK !!!

 • Fade Jazz

  0

  Andrzej Lepper się powiesił- Dave Mirra popełnił samobójstwo. Dla mnie Zeus BMX, którego kto¶ odesłał na tamten ¶wiat. Za jego czasów ten sport miał smak, widać było każdy gest ridera. To co robili 10 lat temu z chłopakami jest nie¶miertelne. On i cała "ówczesna" ekipa dali pocz±tki mojej fascynacji BMX, potem MTB i milionom dzieciaków na całym ¶wiecie. Dla mnie to drugi Elvis Presley, ciało odeszło, jego dorobek pozostał na zawsze każdym z NAS...

 • bmxrider

  0

  Najgorzej! Go¶ć był moim idolem przez długie długie lata... to on spowodował, że zainteresowałem się tym sportem i kupiłem pierwszy rower ... nie moge w to uwierzyć... :(

 • isiah.thomas

  0

  ikono i legendˇ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczę¶ciej czytane