Judo. Krawczyk zdobył brązowy medal MŚ

Robert Krawczyk, judoka Czarnych Bytom, wywalczył wczoraj w japońskiej Osace brązowy medal mistrzostw świata. Polak zdobył jednocześnie nominację do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Atenach.

Judoka startujący w wadze 81 kg w decydującym pojedynku pokonał Japończyka Yoshihiro Yakiyamę - o sukcesie Krawczyka zadecydowały punkty zaliczone na "koka". W bytomskim klubie radość była ogromna. - Robert musiał stoczyć aż siedem wyczerpujących pojedynków, żeby zdobyć brąz, a w jego wadze aż roi się od uznanych judoków. Myślę, że nadchodzą jego czasy. Wierzyłem, że wróci z medalem. Po cichu liczyłem nawet na złoto. Proszę się nie zdziwić, jak z Aten też wróci z krążkiem - uśmiecha się Zenon Mościński, trener klubowy judoki.

W domu państwa Krawczyków w Radzionkowie polały się łzy szczęścia. Mama Agnieszka i tata Paweł oglądali walkę na Eurosporcie. Młodszy brat Roberta Wincenty uprosił rodziców i nie poszedł do szkoły. - Pięknie walczył. Należało mu się! Tyle lat czekał na ten medal - mówi pani Agnieszka.

25-letni Krawczyk jest 17. polskim judoką, który stanął na podium mistrzostw świata. Dotąd największymi sukcesami zawodnika pochodzącego z Radzionkowa były dwa brązowe medale mistrzostwach Europy - Wrocław '2000 oraz Maribor '2002. Judoka Czarnych jest absolwentem AWF w Katowicach.