Nagroda Grand Press Digital dla Michała Pola. Gratulujemy!

W tym roku po raz pierwszy przyznano Grand Press Digital. Nominowanych do nagrody wskazała redakcja

W tym roku po raz pierwszy przyznano Grand Press Digital. Nominowanych do nagrody wskazała redakcja "Press" po konsultacji z 23 specjalistami od nowych mediów i technologii. Zwyciężył Michał Pol, który przez 19 lat związany był z "Gazetą Wyborczą" i Sport.pl... (&Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta)

Michał Pol, do niedawna dziennikarz Sport.pl, został pierwszym laureatem nagrody Grand Press Digital. Gratulujemy!
Grand Press Digital to wyróżnienie dla dziennikarza lub redakcji za wykazanie się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.

Michał Pol rozpoczął pracę w Sport.pl w 2008 roku, po zwolnieniu z "Gazety Wyborczej". Przez ostatnie lata stał się najlepszym multimedialnym dziennikarzem w Polsce, nie tylko sportowym. Płynnie porusza się w starych mediach (prasa, telewizja) oraz nowych (serwisy WWW, blogi, social media, YouTube). Dla Sport.pl obsługiwał jako multimedialny korespondent największe imprezy sportowe - Mundial w RPA w 2010 roku, Euro 2012 i Igrzyska w Londynie.

Kilka miesięcy temu odszedł do pracy w koncernie Axel Springer na stanowisku dyrektora kontentu sportowego i redaktora naczelnego "Przeglądu Sportowego".

- Ta nagroda jest zwieńczeniem tej drogi digitalnej, na którą wstąpiłem w 2007 roku - mówił Pol. - Jest dla mnie ważna, bo bardzo mi pomoże w tym, co robię teraz. Pol dziękował ze sceny swojemu byłemu szefowi w Sport.pl Marcinowi Gadzińskiemu. - Dziś jest moim największym konkurentem. I moim marzeniem jest go dogonić - wyznał.

Michałowi najszczersze gratulacje składają przyjaciele ze Sport.pl.

Komentarze (4)
Nagroda Grand Press Digital dla Michała Pola. Gratulujemy!
Zaloguj się
 • his_dudeness

  Oceniono 25 razy 25

  "Grand Press Digital to wyróżnienie dla dziennikarza lub redakcji za wykazanie się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej."

  Chodzi o te wpisy na blogu z podpisami "to zdjęcie zostało wykonane smartphonem HTC One X".

 • rubin77

  Oceniono 13 razy 13

  Czego to ludzie nie wymyślą, żeby tylko wręczać sobie nagrody. Czas na nagrodę dla najlepszego dziennikarza komentującego spod ziemi.

 • michall94

  Oceniono 11 razy 9

  nie ma za co

 • michall94

  Oceniono 9 razy 5

  nie ma za co.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX