Jeździectwo. 15 dni startów na Autumn Tour 2013

Jeździectwo

Jeździectwo (materiały prasowe)

W weekend zakończyły się, trwające od 18 października, Międzynarodowe Zawody w Skokach przez przeszkody w hiszpańskim Centrum Jeździeckim Oliva Nova. Znakomicie radził sobie nasz reprezentant - Jan Chrzanowski, który na Autumn Tour 2013 przyjechał z czterema końmi.
W konkursach dla koni 6-letnich rewelacyjny Casstess HBC kończył zazwyczaj bez punktów karnych i w dobrym czasie, plasując się tym samym w czołówce stawki (dwukrotnie na 2. miejscu). W kategorii koni 7-letnich dobrze radził sobie Little Love, pokonując pod zawodnikiem większość parkurów również bezbłędnie. Bardzo dobrze spisywał się także 8-letni Riverfield CH, na którym Jan Chrzanowski startował w konkursach do 130 cm, w większości pokonując parkury bez punktów karnych lub z jednym błędem. W najwyższym konkursie (wysokość przeszkód do 145 cm) zawodnik startował na Trustte. Trzykrotnie udało się tej parze zakończyć przejazdy z zerowym kontem.

15 dni startów pokazały, że zarówno zawodnik, jak i jego konie są w doskonałej formie. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak trzymać kciuki za kolejne sukcesy.

W niemieckim Boll w miniony weekend wystartowała Marta Pacholska. W czwartkowym konkursie 120 cm na Simply Blue uplasowała się na 41. miejscu z czterema punktami karnymi, natomiast na Little Liberty 5., z nieco gorszym wynikiem (12 punktów karnych) zajęła 58. miejsce. W piątek 12 punktów karnych na Simply Blue dało zawodniczce 36. miejsce, natomiast w sobotę, w konkursie finałowym 125 cm - 16 punktów karnych z parkuru, uplasowało zawodniczkę na 34. pozycji na czterdzieści startujących w tym konkursie par.