Windsurfing. Zawodnicy KB Polish Sailing Team na podium Mistrzostw Polski

Podczas rozegranych w dniach 22-25 września żeglarskich Mistrzostwach Polski w klasach olimpijskich zawodnicy KB Polish Sailing Team zdobyli aż 13 medali, w tym 4 złote krążki, które wywalczyli: Zofia Noceti-Klepacka, Piotr Myszka, Katarzyna Deberny i Piotr Kula.
Organizatorem regat był Klub Sportowy AZS AWFiS w Gdańsku przy współpracy Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich. W regatach, przy bardzo dobrych warunkach pogodowych (wiatr 4B), wystartowało 115 zawodniczek i zawodników w siedmiu klasach regatowych.

W niedzielę rozegrano wyścigi finałowe, w których wzięło udział 10 najlepszych zawodników z każdej klasy.

Najciekawsza walka o medale rozegrał się w klasie Laser Standard . Do ostatniego wyścigu trudno było przewidzieć medalistów. Ostatecznie złoty medal wywalczył Karol Porożyński, a srebro przypadło Patrykowi Piaseckiemu. Trzecie miejsce zajął Kacper Ziemiński.

W klasie RS:X kobiet bezkonkurencyjna była mistrzyni Europy Zofia Noteci-Klepacka, wygrywając aż osiem wyścigów, druga była Agata Brygoła, a trzecie miejsce zajęła Maja Dziarnowska.

W klasie RS:X mężczyzn najlepszy okazał się mistrz Świata i Europy, Piotr Myszka, który zdeklasował rywali wygrywając wszystkie 9 wyścigów eliminacyjnych. Złoty medal wywalczył z przewagą 12 pkt nad drugim zawodnikiem Przemkiem Miarczyńskim (srebro). Brąz zdobył Michał Majewski.

W klasie Finn , pod nieobecność Rafała Szukiela, wygrał Piotr Kula. Triumfował we wszystkich wyścigach, zdobywając. Srebro wywalczył Jakub Dumara , a brąz Miłosz Wojewski.

W klasie Laser Radial kobiet złoto zdobyła Kasia Deberny, która w marcu tego roku wznowiła treningi po urlopie macierzyńskim. Nie dała żadnych szans swoim rywalkom, wygrywając wszystkie wyścigi, Srebrny medal przypadł Annie Weinzieher, a brąz Natalii Szymczyk.

Teraz przed medalistami przygotowania do grudniowych mistrzostw świata ISAF w Australii. Polscy żeglarze walczyć będą o nominacje olimpijską do IO w Londynie, a także o medale MŚ.