Sport.pl

Coral Eclipse dla Twice Over

Pięcioletni Twice Over pod Tomem Queallym wygrał rozgrywaną na torze Sandown gonitwę Coral Eclipse (G1) na dystansie 2000 m.

Na stracie gonitwy stanęło zaledwie pięć koni. Najgroźniejszą rywalką Twice Over zdawała się być klacz Dar Re Mi, zwyciężczyni czterech gonitw G1 w karierze.

Po starcie dwójka Dar Re Mi i Twice Over wysunęła się na prowadzenie, pozostałe trzy konie galopowały w niewielkim odstępie. Na prostą finiszową wyprowadził Twice Over pół długości przed Dar Re Mi. Klacz rozpoczęła finisz, ale Tom Queally spokojnie utrzymywał bezpieczną przewagę i gdy w odpowiednim momencie poprosił Twice Over o więcej, ogier zaczął powiększać swoją przewagę.
Na ostatnich metrach świetnym finiszem popisał się Sri Putra z Philipem Robinsonem w siodle, ale nie zdążył już ''złapać'' Twice Over. Różnica na celowniku wyniosła pół długości.
Trzeci na mecie zameldował się Viscount Nelson, czwarta Dar Re Mi,a piąty z bardzo dużą stratą Zacinto.
Czas gonitwy 2'4,64 s.

Twice Over po Observatory od Double Crossed (Caerleon), wyhodowany w Juddmonte Farms jest podopiecznym Henrego Cecilai reprezentuje barwy właściciela Khalida Abdulla.
W swojej karierze na 17 startów odniósł 8 zwycięstw w tym dwa w G1 (Emirates Airline Champion Stakes i Coral Eclipse), dwa razy był również drugi w G1 (Prince of Wales's Stakes i Emirates Airline Champion Stakes).
Dla swojego właściciela zarobił już ponad 740 tys funtów.

Więcej o: