Paweł Spisak brązowym medalistą mistrzostw świata WKKW

Paweł Spisak dosiadający wałacha Banderasa wywalczył brązowy medal mistrzostw świata koni 6-letnich we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

Mistrzostwa Świata Młodych Koni w WKKK zostały rozegrane w Le Lion d ´Angers (Francja) Paweł Spisak, startujący na Banderasie, po trzech dniach zaciętej rywalizacji, stanął na podium, zdobywając brązowy medal w kategorii koni 6-letnich. Strata do lidera - Thomasa Carille, była bardzo niewielka. Do zwycięstwa zabrakło Spisakowi niecałych 6 punktów - relacjonuje PZJ.

Polak na Banderasie ukończył zawody z wynikiem 46,20 pkt karnego. Punkty te otrzymał za ujeżdżanie, ponieważ próba terenowa, jak i konkurs skoków przez przeszkody ukończył bez punktów karnych.

Sukces jest podwójny, ponieważ Banderas to koń polskiej hodowli.

Paweł Spisak to najbardziej utytułowany polski WKKW-ista ostatnich lat. Trzykrotny olimpijczyk, czterokrotny mistrz Polski Seniorów. Siedmiokrotny medalista Mistrzostw Polski Seniorów WKKW. Jako jeden z nielicznych Polaków osiągnął światowy poziom w trudnej i prestiżowej dyscyplinie jeździeckiej.