Sport.pl

USA. Tragiczny wypadek podczas treningu przed regatami o Puchar Ameryki

PAP, borzech
10.05.2013 06:24
A A A
Jacht

Jacht "Artemis" wywrócił się w Zatoce San Francisco (Fot. Noah Berger AP)

Brytyjski żeglarz Andrew "Bart" Simpson, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r., poniósł w czwartek ¶mierć, kiedy jacht "Artemis", na którym żeglował, wywrócił się w Zatoce San Francisco podczas treningu przed regatami o Puchar Ameryki.
Według straży pożarnej San Francisco Simpson wraz z drugim żeglarzem byli uwięzieni pod kadłubem katamaranu o długo¶ci 22 metrów przez blisko 10 minut.

Mimo natychmiastowej akcji ratunkowej i przetransportowania obu poszkodowanych na brzeg Brytyjczyka nie udało się uratować. Życiu drugiego żeglarza nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pozostali członkowie załogi jachtu wyszli z opresji bez szwanku.

Rzeczniczka amerykańskiej Straży Przybrzeżnej, por. Jeanne Crump, o¶wiadczyła, że nie ustalono jeszcze przyczyny wywrócenia się jachtu.

Simpson był członkiem załogi katamaranu "Artemis", który - wraz z drug± jednostk± - ma wzi±ć udział w regatach, reprezentuj±c Szwecję. Regaty o Puchar Ameryki maj± odbywać się w okresie od lipca do wrze¶nia br.

Brytyjski żeglarz był dwukrotnym medalist± olimpijskim - w 2008 w Pekinie wywalczył złoto, a cztery lata póĽniej w Londynie srebro. Obra kr±żki wywalczył w klasie Star. Miał 36 lat.

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Najczę¶ciej czytane