Konkurs ESPN Classic i Sport.pl: "1992 - Finał: Dania vs Niemcy"

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 1992r odbyły się w Szwecji. Była to przełomowa edycja tego turnieju, gdyż po raz ostatni w historii wzięło w niej udział 8 drużyn. Wśród nich była reprezentacja Danii, która sprawiła jedną z największych sensacji w historii turniejów Euro. ESPN Classic i Sport.pl zapraszają do konkursu związanego z tym turniejem - do wygrania zestawy kibica!

Dania już podczas fazy grupowej zdołała pokonać Francję 2:1. Mimo remisu z Anglią i przegranej ze Szwecją, dostała się do rozgrywek półfinałowych, znajdując się na 2 pozycji w swojej grupie. Od wejścia do finału dzielił Danię jedynie mecz z Holandią. Rywalizacja była emocjonująca i bardzo wyrównana. Podczas spotkania podyktowano rzuty karne. Pojedynek zakończył się dogrywką, po której górą okazała się być drużyna Duńczyków. Awansowała wówczas do finału.

Losy reprezentacji Niemiec podczas tych Mistrzostw Europy były bardzo podobne. Podczas fazy grupowej wygrali ze Szkocją, zremisowali z WNP i przegrali z Holandią. Te wyniki wystarczyły, aby dostać się do rozgrywek półfinałowych, zajmując 2 miejsce w grupie. Mecz o wejście do finału, drużyna Niemiecka stoczyła ze Szwecją. Pierwsza bramka padła już w 10 minucie, później posypały się kolejne. Kibice mieli okazję zobaczyć aż 5 goli. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 i wejściem Niemiec do finału, w którym zagrali z reprezentacją Danii.

Jak zakończyło się to emocjonujące spotkanie? Już dziś o godzinie 22.00 widzowie ESPN Classic będą mieli okazję się o tym przekonać.

UWAGA KONKURS

Chcesz przypomnieć sobie inne historyczne mecze Mistrzostw Europy? Oglądaj retransmisje na ESPN Classic i odpowiedz na poniższe pytania, a możesz wygrać jeden z pięciu zestawów kibica, który z pewnością przyda się podczas tegorocznych rozgrywek EURO: farbki do twarzy, breloczek - otwieracz, kapelusz, opaska, plecak, szal i trąbka. Dodatkowo najlepsze trzy odpowiedzi nagrodzimy kurtką przeciwdeszczową.

Pytanie 1

W której minucie padła pierwsza bramka finałowego meczu Mistrzostw Europy 1992r?

Pytanie 2

Ile razy w historii w Mistrzostw Europy puchar zdobyła reprezentacja Danii?

Pytanie 3

Którego piłkarza biorącego udział w Mistrzostwach Europy 1992r podziwiasz najbardziej i dlaczego? (max 500 znaków)

Odpowiedzi wyślij do 3 czerwca na adres mailowy facebook_sport_pl@gazeta.pl. W temacie maila wpisz "Konkurs ESPN Classic". Zwycięzców poinformujemy do 6 czerwca. Ostatnie pytania konkursowe 4 czerwca na Sport.pl.