Sport.pl

Śmierć w X Games

W czwartek w wyniku obrażeń zmarł Caleb Moore. Moore tydzień wcześniej miał wypadek podczas ewolucji na skuterze śnieżnym podczas zawodów X Games w Aspen w Kolorado. Miał 25 lat. To pierwszy przypadek śmierci w historii tych zawodów.
Do fatalnego wypadku Moore'a doszło 24 stycznia. Podczas próby backflipa jego skuter nie dokonał pełnego obrotu i spadł z kilku metrów, przygniatając go do ziemi. Wcześniej Moore upadł jeszcze twarzą do ziemi.

Czterokrotny medalista X Games został szybko przewieziony śmigłowcem do szpitala. Udzielono mu natychmiastowej pomocy, miał wiele obrażeń wewnętrznych. Niestety, nie udało się go uratować.

"Dzisiaj rano Caleb Moore zmarł. Będziemy za nim tęsknić i nigdy nie zapomnimy. Chcielibyśmy podziękować za wszystkie modlitwy i słowa wsparcia, jakie otrzymaliśmy od kibiców i przyjaciół, których Caleb inspirował" - stacja ESPN opublikowała oświadczenie rodziny.

"Jesteśmy głęboko zasmuceni śmiercią Caleba Moore'a. Nasze myśli i modlitwy skierowane są w stronę jego rodziców Wade'a i Michelle, brata Coltena i całej rodziny Moore'ów. Zapamiętamy jego pasję do życia, głęboką miłość do rodziny i przyjaciół. Zawsze będzie inspiracją dla wszystkich ludzi sportu" - to z kolei oświadczenie ESPN.

Stacja ESPN poinformowała również, że wszczęte zostanie śledztwo w sprawie wypadku. Ewolucja, jaka tym razem nie udała się Moore'owi, była wcześniej przez niego wielokrotnie wykonywana.

Więcej o: