NFL. Znamy finalistów Super Bowl. Dwóch braci zagra przeciwko sobie

W finale Super Bowl, który odbędzie się 3 lutego w Nowym Orleanie, zmierzą się Baltimore Ravens i San Francisco 49ers. Będzie to też pojedynek dwóch braci Harbaugh. Trenerem Ravens jest John, a 49ers Jim. W Polsce transmisja na ESPN America.
Baltimore Ravens, aby znaleźć się w Super Bowl, wielkim finale ligi futbolu amerykańskiego, pokonali w półfinale (mecz o mistrzostwo American Conference) New England Patriots 28:13. Do przerwy prowadzili jednak faworyzowani Patrioci 13:7. Druga połowa należała jednak do ofensywy Kruków i jej rozgrywającego Joe Flacco. Ravens zdobyli trzy przyłożenia, deklasując rywali w drugiej połowie 21:0. Flacco, który w pierwszej połowie rzucił na 81 jardów, w drugiej dołożył 159. Dla Ravens, będzie to pierwsze Super Bowl od 12 lat.

Drugim finalistą jest San Francisco 49ers, która wcześniej okazała się lepsza od Atlanty Falcons. Tu też doszło do niespodzianki. Falcons byli najlepszym zespołem w rundzie zasadniczej NFL. Mecz o mistrzostwo National Conference grali na swoim boisku i w dodatku bardzo szybko objęli wysokie prowadzenie 17:0. Świetnie grał Matt Ryan - rozgrywający Falcons. Goście nie zrazili się jednak mocnym ciosem, jaki przyjęli na początku meczu, choć jeszcze nigdy w historii meczów o mistrzostwo NFC nikt nie odrobił takiej wielkiej straty. Prowadzeni przez zadziwiająco opanowanego młodego (25 lat) quarterbacka - Colina Kaepernicka jeszcze w pierwszej połowie zaliczyli dwa przyłożenia. Na przerwę schodzili przegrywając 14:24.

Druga połowa należała do Kaeprnicka i running backa 49ers Franka Gore'a. Razem dwa razy zaprowadzili drużynę na pole punktowe rywali i doprowadzili do zwycięstwa drużyny z Kalifornii 28:24. Pomogły w tym też błędy znakomicie spisującego się wcześniej Ryana. Rozgrywający Falcons zaliczył w meczu aż 396 jardów (Kaepernick - 233), ale w kluczowych momentach drugiej połowy dwa razy stracił piłkę - raz została ona przechwycona przy podaniu, drugi raz upuścił ją za linią wznowienia akcji.

Po raz pierwszy w historii Super Bowl jako trenerzy staną naprzeciwko siebie bracia. 51-letni John Harbaugh z Ravens i rok młodszy Jim z 49ers.

- Wydaje mi się, że nasze drużyny są do siebie bardzo podobne. Jak patrzysz na obie, to tak jakbyś przeglądał się w lustrze. To będzie wspaniały mecz - powiedział John Harbaugh.