Sport.pl

Futbol amerykański. Kolejny skandal w trakcie Super Bowl

W trakcie przerwy rozgrywanego w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego 46. Super Bowl doszło do skandalu. Raperka M.I.A., wspomagająca występującą jako gwiazda wieczoru Madonnę, pokazała publiczności środkowy palec. Przypomniało to od razu ?garderobianą aferę? z udziałem Janet Jackson z 2004 roku.
M.I.A. dołączyła na scenie do Madonny z amerykańską gwiazdą hip-hopu Nicki Minaj by zaśpiewać razem piosenkę "Give Me All Your Luvin'" z ostatniego albumu królowej popu. Pochodząca ze Sri Lanki wokalistka wyprostowała środkowy palec w momencie, gdy została na nią skierowana kamera.

Rzecznik prasowy NFL Brian McCarthy zganił NBC za nie użycie specjalnego systemu opóźnienia, dzięki któremu takie zdarzenia nie są transmitowane. - Ten gest w czasie występu był kompletnie nieodpowiedni, bardzo przepraszamy naszych fanów - przekazał kibicom.

Z kolei rzecznik NBC Christopher McCloskey odbił piłeczkę w stronę władz ligi. - To NFL zatrudniła artystów i produkowała cały show odbywający się w przerwie. Nasz system był zbyt spóźniony, by móc wyciąć tę scenę, bardzo przepraszamy naszych widzów.

Madonna była pierwszą kobietą występującą w czasie przerwy Super Bowl od koncertu Janet Jackson w 2004 roku. Wtedy także doszło do skandalu - towarzyszący wokalistce Justin Timberlake oderwał kawałek jej kostiumu, przez co było widać sutek amerykańskiej wokalistki. Jackson nazwała to później "wadliwie działającą garderobą".

Grupa aktywistów strzegących standardów moralnych w telewizji, Parents Television Council, w poniedziałek zganiła NFL i NBC za cały incydent oskarżając, że "wybrały do występów wykonawców, którzy swoje kariery zbudowali na szokowaniu i profanowaniu podstawowych wartści".

"Nie można twierdzić, iż było to nie do przewidzenia. Osiem lat temu Janet Jackson zrobiła w czasie występu striptiz i NBC oraz NFL powinny były wiedzieć, co może się wydarzyć" - czytamy w oświadczeniu PTC.

Więcej o:
Komentarze (29)
Futbol amerykański. Kolejny skandal w trakcie Super Bowl
Zaloguj się
 • sieniava11

  Oceniono 24 razy 24

  Amerykanie to poj...by. Morduja ludzi tysiacami a oburzaja sie na cos takiego hahaha. To jest po prostu smiechu warte :)))))

 • xaliemorph

  Oceniono 13 razy 13

  Standardy amerykańskiej H I P O K R Y Z J I znów dają o sobie znać.

 • kflynn

  Oceniono 13 razy 13

  Nie nie, strażnikom moralności w USA nic nie umknie. Za duży biust bohaterki gry komputerowej w nazbyt skromnym mini nie umknie ich uwagi, a to że przy okazji podcina ona gardła przeciwnikom, jucha bryzga na lewo i prawo to już nie istotne - moralność ma być czysta i dziewicza!

 • wmc-33

  Oceniono 9 razy 9

  Szacunkowo licząc, był to jeden ze stu milionów środkowych palców pokazanych tego dnia w Ameryce.

 • wmc-33

  Oceniono 9 razy 7

  Stało się, cyc był, palec był, teraz czas pokazać bobra. Show must go on.

 • greeks

  Oceniono 13 razy 7

  Przestaniecie juz relacjonować i podniecać sie każdym "pierdnięciem" jakie miało miejsce podczas tego śmiesznego amerykańskiego cyrku ? Czy telefon z ambasady był...?

 • public_enemy

  Oceniono 6 razy 6

  trupy afgańskich rodzin to można w śniadaniowej telewizji pokazywać, ale palec!!! Toż to obraza moralności, już tej bezwstydnicy nie wpuszczą do tego kraju chrześcijańskiego porządku publicznego.

 • wiecznygimbos

  Oceniono 4 razy 4

  Zaplanowane, jak wszystko wokół tej imprezy, służącej głównie za przerywnik dla reklam. No i rugby ogląda się o wiele lepiej od kolesi z poduszkami na ramionach.

 • atmt

  Oceniono 4 razy 4

  A najlepsze jest to, że ci strażnicy moralności mają jej zazwyczaj najmniej. Podobnie jak u nas tzw. "obrońcy życia".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX