Sport.pl

NFL. 11 punktów Janikowskiego w Pro Bowl. Jego drużyna wygrała

Polski kopacz Sebastian Janikowski zdobył 11 punktów w Pro Bowl, corocznego meczu gwiazd ligi futbolu amerykańskiego, a jego drużyna AFC wygrała z NFC 59:41.
Spotkanie jak co roku odbywa się tydzień przed finałem rozgrywek NFL Super Bowl. Zawodników do pierwszych składów obu drużyn wybierali kibice. Sebastian Janikowski był jednym z nich.

8 punktów Janikowskiego zostało zdobytych z podwyższeń, a trzy po kopnięciu field-goala. Polak miał 100% skuteczność. Rekord Pro Bowl ustanowił Brandon Marshall, który zaliczył 4 przyłożenia.

Janikowski w Pro Bowl

Sebastian Janikowski, kopacz Oakland Raiders, został wybrany przez kibiców, trenerów i samych zawodników do gry w Pro Bowl. - To świetne uczucie i wielki zaszczyt dla mnie - podsumował wybór 33-letni Janikowski. To było ukoronowanie bardzo dobrego sezonu Polaka. Warto przy tym przypomnieć, że w pierwszym meczu sezonu z Denver Broncos celnie kopnął aż z 57,6 metra, czym wyrównał rekord ligi. W sumie w rozgrywkach wykorzystał aż 27 ze swoich 31 kopnięć.

Super Bowl

Finał rozgrywek NFL odbędzie się z niedzieli 5 lutego na poniedziałek 6 lutego o północy polskiego czasu. Zagrają w nim New York Giants z New England Patriots.

Więcej o:
Komentarze (3)
NFL. 11 punktów Janikowskiego w Pro Bowl. Jego drużyna wygrała
Zaloguj się
 • swerd

  Oceniono 1 raz 1

  no ale jard i metr to prawie to samo wiec nie ma problemu. a zreszta artykuł czytaja pewnie tylko tacy co mają jakaś wiedze o nfl

 • Gość: brat Seby

  Oceniono 3 razy 1

  I po co te metry? W futbolu amerykańskim używa się jardów i są one integralną częścią gry. Jak będziemy wszystko przeliczać na metry to powstanie potworne zamieszanie. "Uderzył z 60 jardów"... ile to metrów? "Zdobyli 6 jardów" - ile to metrów? "Mają do przebycia 13 jardów" - ile to metrów? "Wykonał 54 jardowe podanie" - ile to metrów?

  Mój TV jest 107-centymetrowy, czy 42-calowy?

 • osfp

  0

  youtu.be/EIc45XHMN0g
  :):):)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX