Sport.pl

Robert Radlak: pozytywna w¶ciekło¶ć po sukcesie Sadkowskiej

PAP, jb
24.05.2010 18:22
A A A

Fot. David Guttenfelder AP

Urszula Sadkowska (Gwardia Opole) trzecim miejscem w Grand Slamie w Rio de Janeiro potwierdziła przynależno¶ć do ¶wiatowej czołówki judoczek w wadze +78 kg. Trener Robert Radlak wyraził nadzieję, że w Pucharze ¦wiata w Belo Horizonte osi±gnie finał.
W brazylijskich zawodach Sadkowska pokonała Amerykank± Toni Geiger i Japonk± Mik± Sugimoto, a w półfinale przegrała z zawodniczk± gospodarzy Mari± Suelen Althamam. Niespełna miesi±c temu polska judoczka była również trzecia w mistrzostwach Europy w Wiedniu.

- Tych trójek mamy już chyba do¶ć, jeste¶my - mówi±c wprost - pozytywnie w¶ciekli, bo marzy nam się co najmniej finał. Cenne było zwłaszcza pierwsze w karierze zwycięstwo z Sugimoto. Wcze¶niej Urszula z ni± przegrywała. W Rio ¶wietnie zrealizowała założenia taktyczne, rywalka nie była w stanie jej zagrozić - powiedział Radlak.

W pojedynku o wej¶ciu do finału Sadkowska przegrała z rewelacyjnie spisuj±c± się w zawodach Althamam. Brazylijka wcze¶niej wyeliminowała m.in. wicemistrzynię Starego Kontynentu Rosjankę Teę Donguzaszwili. - Ulka nie poradziła sobie z presj±, który wywierało na ni± kilka tysięcy kibiców. Tumult i wrzawa w nowo oddanej hali, w której judocy będ± walczyć na igrzyskach 2016, były ogromne - dodał.

W Grand Slamie, zaliczanym do kwalifikacji olimpijskich 2012, bardzo dobrze zaprezentował się też Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom). W kategorii +100 kg zaj±ł trzecie miejsce. - Finał był już niemal przes±dzony, bowiem w potyczce z utytułowanym Japończykiem Keijim Suzuki, po jednej ze ¶wietnych akcji, sędziowie przyznali Polakowi ippon. To oznaczało koniec walki. Nieoczekiwanie jednak zmienili decyzję, zamieniaj±c werdykt na waza-ari. Judocy wrócili na matę, a w końcówce mistrz olimpijski z Aten rzucił Wojnarowicza na uchi-matę - relacjonował Radlak.

Overeem wyzywa do walki Lesnara  »


Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczę¶ciej czytane