Sport.pl

Robert Radlak: pozytywna wściekłość po sukcesie Sadkowskiej

PAP, jb
24.05.2010 18:22
A A A

Fot. David Guttenfelder AP

Urszula Sadkowska (Gwardia Opole) trzecim miejscem w Grand Slamie w Rio de Janeiro potwierdziła przynależność do światowej czołówki judoczek w wadze +78 kg. Trener Robert Radlak wyraził nadzieję, że w Pucharze Świata w Belo Horizonte osiągnie finał.
W brazylijskich zawodach Sadkowska pokonała Amerykanką Toni Geiger i Japonką Miką Sugimoto, a w półfinale przegrała z zawodniczką gospodarzy Marią Suelen Althamam. Niespełna miesiąc temu polska judoczka była również trzecia w mistrzostwach Europy w Wiedniu.

- Tych trójek mamy już chyba dość, jesteśmy - mówiąc wprost - pozytywnie wściekli, bo marzy nam się co najmniej finał. Cenne było zwłaszcza pierwsze w karierze zwycięstwo z Sugimoto. Wcześniej Urszula z nią przegrywała. W Rio świetnie zrealizowała założenia taktyczne, rywalka nie była w stanie jej zagrozić - powiedział Radlak.

W pojedynku o wejściu do finału Sadkowska przegrała z rewelacyjnie spisującą się w zawodach Althamam. Brazylijka wcześniej wyeliminowała m.in. wicemistrzynię Starego Kontynentu Rosjankę Teę Donguzaszwili. - Ulka nie poradziła sobie z presją, który wywierało na nią kilka tysięcy kibiców. Tumult i wrzawa w nowo oddanej hali, w której judocy będą walczyć na igrzyskach 2016, były ogromne - dodał.

W Grand Slamie, zaliczanym do kwalifikacji olimpijskich 2012, bardzo dobrze zaprezentował się też Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom). W kategorii +100 kg zajął trzecie miejsce. - Finał był już niemal przesądzony, bowiem w potyczce z utytułowanym Japończykiem Keijim Suzuki, po jednej ze świetnych akcji, sędziowie przyznali Polakowi ippon. To oznaczało koniec walki. Nieoczekiwanie jednak zmienili decyzję, zamieniając werdykt na waza-ari. Judocy wrócili na matę, a w końcówce mistrz olimpijski z Aten rzucił Wojnarowicza na uchi-matę - relacjonował Radlak.

Overeem wyzywa do walki Lesnara  »


Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX