Sport.pl

MMA. Pudzianowski cięższy od Kawaguchiego

W piątkowy wieczór Mariusz Pudzianowski stoczy swój drugi pojedynek w MMA. Jego rywalem będzie Yusuke Kawaguchi. Podczas oficjalnego ważenia Polak był o 17 kilogramów cięższy od konkurenta. Relacja Zczuba i na żywo z gali w Katowicach od godz. 22 w Sport.pl
Mariusz Pudzianowski w piątek stoczy drugi pojedynek na zasadach MMA. Podczas oficjalnego ważenia wniósł na skalę blisko siedemnaście kilogramów więcej niż jego rywal, Yusuke Kawaguchi. Pudzianowski ważył 128,3 kilograma, przy zaledwie 111,5 Japończyka. - Nie lekceważę go i jestem gotów na pełne dwie rundy - mówił przed walką Polak, bagatelizując swoją przewagę w masie.

Piątkowy rywal Pudzianowskiego - Yusuke Kawaguchi do tej pory w MMA stoczył 12 pojedynków. Tylko jeden z nich przegrał. Sześć z nich zakończył przed czasem, pięć wygrał decyzją sędziów. Japończyk jest zawodnikiem Blue Dog Gym, zapowiada, że starcia z polskim strongmanem się nie boi. - On cały czas jest nowicjuszem w świecie MMA, a ja mam dwanaście zawodowych pojedynków. Doświadczenie odegra dużą role w tym pojedynku. Co tutaj dużo mówić rozszarpię Pudziana. Po naszej walce cały świat się dowie, kto jest wojownikiem MMA, a kto dopiero chciałby nim zostać - mówił buńczucznie Japończyk przed walką, ale obawy ma nawet trener Pudzianowskiego.

- Boję się o wynik starcia w stójce - mówi wprost trener Krzysztof Kosedowski. - To nic, że Mariusz przepycha samoloty i przeciąga ciężarówki. Ale on nie wie, co to jest ból, kiedy przyjmuje się cios. Mariusz jest ambitny. Ale jak dostanie bombę albo odpowiednio założoną dźwignię, to nic nie poradzi i będzie po herbacie - dodał trener.

Specjalny serwis Sport.pl - Sporty walki »


Więcej o: