Sport.pl

Taekwondo. Reprezentanci Polski promują Taekwon-Do ITF w Wietnamie

Reprezentanci Polski - Dariusz Idzikowski, Daniel Działa oraz Łukasz Sudak - w najbliższą sobotę wystąpią w Ho Chi Minh City w ?Przyjacielskim Meczu Międzynarodowym Jamajka vs. Polska vs. Wietnam?. Obecność naszych multimedalistów w turnieju to element akcji promującej Taekwon-Do ITF w Wietnamie.
Taekwon-Do ITF w Wietnamie przez ostatnie 20 lat było dyscypliną zabronioną z powodów politycznych. W ubiegłym roku nastąpiło złagodzenie zakazu, co natychmiast przełożyło się na aktywność Wietnamskiego Związku Taekwon-Do. Decyzją samego Mistrza Tran Trieu Quana misję odbudowania dyscypliny powierzono Mariuszowi Steckiewiczowi z Polski.

"Do Wietnamu przyleciałem jako przedstawiciel International Taekwon-do Federation w funkcji Eksperta d/s Taekwon-Do ITF. Zajmuje się szkoleniem instruktorów, sędziów i zawodników reprezentacji oraz szeroko pojętą promocja dyscypliny" - powiedział Steckiewicz.

Mecz pomiędzy Jamajką, Polską i Wietnamem to właśnie efekt akcji promocyjnej. Oprócz codziennej pracy u podstaw wietnamskich instruktorów ważnym elementem dla samych zawodników jest możliwość podejmowania rywalizacji z najlepszymi na świecie.

"Zaproszenie na ten mecz stanowi z pewnością docenienie pozycji polskiego Taekwon-Do ITF na arenie międzynarodowej. Wiem, że głównym celem imprezy jest rozwój dyscypliny i cieszę się, że wspólnie z Danielem Działą i Łukaszem Sudakiem możemy pomóc" - stwierdził polski multimedalista Dariusz Idzikowski.

Dla reprezentantów Polski będzie to kolejny etap przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Europy w Szwecji (maj 2010, Skovde).

Więcej informacji na www.pztkd.lublin.pl »