Sport.pl

Cub Swanson pewnie wygrywa na punkty z Artemem Lobovem w Main Evencie gali UFC FN 108

Cub Swanson zdominował Artema Lobova w walce wieczoru gali UFC w Nashville.
1 runda toczyła się głównie w stójce gdzie przewagę miał Lobov. Udało mu się nawet sprowadzić Swansona, ale w parterze spędzili tylko chwilę.

W 2 rundzie Cub zaczął się rozkręcać i dominować w walce. Przez większość rundy walka toczyła się w stójce, a w okolicach ostatniej minuty walki udało się Amerykaninowi sprowadzić Lobova i kontrolować go do końca.

W 3 rundzie zaczął się etap rozbijania Lobova i powiększania przewagi. Dominacja Swansona nie podlegała dyskusji, a na twarzy Rosjanina pojawiły się pierwsze rozcięcia. Pod koniec rundy Lobovowi udało się sprowadzić Cuba, ale nie miało to wpływu na wynik rundy.

4 runda była pierwszą toczoną przez cały czas w stójce. Swanson trafił pięknym obrotowym łokciem i zadał w tej rundzie sporo więcej ciosów czym powiększył przewagę nad sparingpartnerem Conora McGregora.

Lobov w 5 rundzie trafił podbródkowym Swansona, a ten zachwiał się na nogach. Walka była toczona głównie w stójce, częściej trafiał Amerykanin. W ostatniej minucie udało mu się sprowadzić na kilka sekund Lobova do parteru i tym Swanson dopełnił formalności w tej walce.

Swanson ma obecnie 4 zwycięstwa z rzędu i po walce Aldo vs Holloway na pewno będzie brany pod uwagę przy wybieraniu przeciwnika dla mistrza kategorii piórkowej.

Więcej o MMA przeczytasz na InTheCage.pl

Więcej o:
Najczęściej czytane