Sport.pl

Joanna Jędrzejczyk kontra Jessica Andrade na UFC 211!

Bartłomiej Szypowski
13.02.2017 16:44
A A A
Rado¶ć Joanny Jędrzejczyk.

Rado¶ć Joanny Jędrzejczyk. (ADAM HUNGER)

Jak dowiedział się Sport.pl Joanna Jędrzejczyk (13-0) będzie broniła mistrzowskiego pasa 13 maja na gali UFC 211 w Dallas. Jej rywalk± będzie Jessica Andrade (16-5).
Dla Joanny Jędrzejczyk będzie to już pi±ta obrona mistrzowskiego tytułu w wadze słomkowej Ultimate Fighting Championship. Zgodne z przewidywaniami, jak potwierdziły nam Ľródła zbliżone do UFC, Polka zmierzy się z Jessic± Andrade na UFC 211 w Dallas.

25-letnia Brazylijka, po niezbyt udanej przygodzie w wadze koguciej (4 zwycięstwa, 3 porażki), przeniosła się do dywizji słomkowej, gdzie wygrała trzy pojedynki z rzędu z czołowymi zawodniczkami. Najpierw rozprawiła się z Jessic± Penne, potem poddała Joanne Calderwood, a ostatnio nie dała szans Angelii Hill.

13 maja w Dallas zobaczymy również m.in. walkę o mistrzowski pas wagi ciężkiej, w której Stipe Miocic (16-2) zmierzy się z Juniorem Dos Santosem (18-4).

Polska mistrzyni z nieskazitelnym rekordem

Joanna Jędrzejczyk to najlepsza zawodniczka MMA na ¶wiecie bez podziału na kategorie wagowe. W zeszłym roku dwukrotnie obroniła mistrzowski pas pokonuj±c dwie najlepsze pretendentki w swojej dywizji

Jędrzejczyk szturmem podbiła UFC - najlepsz± i najpopularniejsz± organizację MMA - i serca kibiców na całym ¶wiecie. W marcu 2015 roku została mistrzyni± wagi słomkowej (do 52 kg) w efektowny sposób nokautuj±c Amerykankę Carlę Esparzę już w drugiej rundzie. Trzy miesi±ce póĽniej w niemniej spektakularny sposób z kwitkiem odprawiła kolejn± Amerykankę, Jessikę Penne, a 15 listopada w Melbourne wygrała swoj± pi±t± walkę w UFC zwyciężaj±c z Kanadyjk± Valerie Letourneau.

W zeszłym roku drugi raz rozprawiła się z Claudi± Gadelh±, a ostatnio, na rekordowej gali w Nowym Jorku w legendarnym Madison Square Garden, obroniła pas po raz czwarty, pokonuj±c Karolinę Kowalkiewicz.

Zawodniczka z Olsztyna pisze niezwykł± historię. Już teraz jest na siódmym miejscu w rankingu UFC bez podziału na kategorie wagowe. A na tym poprzestać nie zamierza. Do swojego nieskazitelnego rekordu (13 zwycięstw, 0 porażek) w zawodowym MMA zamierza dorzucić jeszcze kilka zwycięstw, a najlepiej pas wagi muszej (do 57 kg), któr± UFC może w niedalekiej przyszło¶ci stworzyć.Ogl±dasz KSW? ¦ledzisz walki Jędrzejczyk? Musisz to rozwi±zać! [QUIZ]
1/12Mariusz Pudzianowski przed walkami w KSW jak mantrę powtarza:

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (5)
Zaloguj się
 • tong po

  Oceniono 1 raz 1

  fajna to była jak nie zaczeła cwaniakowac do Karolini Kowalkiewicz

 • tong po

  Oceniono 3 razy 1

  trafiła kosa na kamień. A¶ka dostanie wreszcie w pi**e bo bardzo kozaczy

 • justas32

  Oceniono 2 razy 0

  Fajna dziewczyna. Lubię j± ...

 • betik1000

  Oceniono 1 raz -1

  Co trzeba mieć w głowie, żeby czerpać satysfakcję z bicia innych? To chore.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczę¶ciej czytane