Polska gwiazda MMA zatrzymana przez CBŚP

Michał Materla, były mistrz KSW w wadze średniej, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji.
We wtorek zatrzymanych zostało łącznie dwadzieścia osób. Nie wiadomo jednak, czego dotyczy sprawa. - Ze względu na prowadzone czynności nie mogę udzielić żadnych informacji - powiedziała Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Jednym z zatrzymanych jest Michał Materla, popularny zawodnik mieszanych sztuk walki, który w 2006 roku zdobył tytuł mistrza wagi średniej najpopularniejszej polskiej organizacji MMA - KSW.

W zeszłym roku, jak donosił "Głos Szczeciński", Michał Materla trafił do jednego z lokalnych szpitali po bójce, w której raniony został nożem. Menedżer zawodnika zaprzeczał jednak, by M. brał udział w bójce.

Oświadczenie obozu Materli

Menedżer zawodnika Norbert Sawicki zaprezentował oświadczenie, które opublikował portal "Sportowe Fakty". Potwierdza ono, że Materla został zatrzymany

w swoim mieszkaniu. - Funkcjonariusze dokonali zatrzymania z użyciem materiałów wybuchowych oraz granatów hukowych. Sam sposób zatrzymania Michała Materli przez funkcjonariuszy budzi daleko idące wątpliwości, zarówno, co do adekwatności użytych środków jak i samych podstaw zatrzymania Michała Materli. Warto zauważyć, że do zatrzymań w ostatnich latach, w o wiele poważniejszych sprawach, nie były używane tak drastyczne środki. W szczególności kontrowersje budzi fakt, że w wyniku rozpoznania operacyjnego powinno wynikać, że w mieszkaniu znajdują się małoletnie dzieci, które zostały poddane wielkiemu stresowi - czytamy w oświadczeniu. Na sposób zatrzymania zostanie złożone zażalenie, natomiast zarzuty są "niezrozumiałe" dla Materli i jego obrońcy. Pełna treść oświadczenia pod tym linkiem.

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?
Komentarze (26)
Polska gwiazda MMA zatrzymana przez CBŚP
Zaloguj się
 • zamaszysty.cios.w.krocze

  Oceniono 10 razy 6

  Podobno sprzedawał po domach nielegalnie opłatek.

 • Tomasz Kozłowski

  Oceniono 7 razy 5

  Jakoś mnie nie dziwi, że w tej dyscyplinie są zatrzymania i konflikty z prawem. Kogoś to dziwi?

 • lechu_55

  Oceniono 11 razy 5

  znam lepszego ! Andrzej D. ma dobrych prawników i sam jest prawnikiem, podobno !

 • smudzislaw

  Oceniono 2 razy 2

  "który w 2006 roku zdobył tytuł mistrza wagi średniej najpopularniejszej polskiej organizacji MMA - KSW."
  Nie żaden tytuł tylko wygrał turniej.Tytuł zdobył w 2012r. niedouczone pismaki.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 1 raz 1

  A kiedy policja zajmie się w końcu mafią czeczeńską?

 • rumun106

  Oceniono 1 raz 1

  O K..wa zdobył tytuł w 2006 roku, normalnie MM jesteś mistrzem drugiego planu...

  Po drugie, jeżeli antyrerorysci wchodzą do mieszkania w takim składzie- to znaczy że jest to osoba potężnie niebezpieczna, zagrażająca zdrowiu i zyciu innych ludzi...
  Jesli Policja ,,wchodzi tak " jak ma to miejsce to znaczy że ma duzo na sumieniu ( kto wie czy nie postawią mu zarzutu o działanie w zorganizowanej grupie przestepczej...)
  Dziś większosc trenujacych te MMA to jest na bakier z prawem, a z tymi szczecińskimi berserkersami już wczesniej były problemy...media sporo pisały m.in Rafale Moksie

 • Kuba K. (bloody)

  Oceniono 3 razy 1

  Czemu mnie to nie dziwi. Widać było z ryja, że yntelygent to nie jest. Po Szczecinie wozi się za kółkiem bez koszulki, bryluje z artystami typu Sobota (co nie ma sugerować, że tamten jest umoczony, ale na pewno jego treści wysokiego IQ też niedowodzą) i całym ich uliczno-melanżowym klimacikiem (jak ja kiedyś, tylko, że wtedy miałem 20 lat z kawałkiem). A weźmy Mameda - skromny, poukładany, konsekwentny, nawet z oczu lepiej mu patrzy. Zatem nie wszyscy w tym sporcie są półgłówami!

 • gza_82

  0

  Czy Michas wraz z kolegami zapisal sie juz na IWT MMA w poznaniu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX