Sport.pl

Jędrzejczyk - Kowalkiewicz. Czy będzie rewanż? Jędrzejczyk nie pozostawia wątpliwości

Walka o pas wagi słomkowej federacji UFC pomiędzy Joanną Jędrzejczyk a Karoliną Kowalkiewicz była największym wydarzeniem w historii polskiego MMA. Triumfatorkę tego starcia, która tytuł obroniła po raz czwarty, zapytano, czy w najbliższych miesiącach możemy się spodziewać kolejnej potyczki Polek w oktagonie.
W nocy z soboty na niedzielę w legendarnej hali Madison Square Garden odbyła się gala UFC 205. Jednym z najciekawszych pojedynków wieczoru było niewątpliwie starcie Jędrzejczyk z Kowalkiewicz. Ta pierwsza, choć nie bez problemów, wygrała na punkty, czym po raz kolejny pokazała, że w wadze słomkowej nie ma sobie równych.

Zaraz po walce rozpoczęły się dyskusje, czy dojdzie do rewanżu. W końcu Kowalkiewicz, mimo że wyszła z oktagonu pokonana, sprawiła mistrzyni spore problemy - za swoją postawę została zresztą przez publiczność nagrodzona głośnymi brawami. O to, czy dojdzie do kolejnej polskiej walki, serwis mmafighting.com zapytał samą Jędrzejczyk.

- Rewanż? Nie, dajcie spokój. Każda runda była punktowana mniej więcej 10-8 na moją korzyść. Może tylko w czwartej Kowalkiewicz była groźna przez jakieś 10 sekund. Ona nie może liczyć na rewanż po czymś takim. Słyszałam, że zaraz po walce pobiegła do Dany White'a [prezydenta UFC - dop. red.] prosić o drugą walkę, ale bądźmy poważni - stwierdziła mistrzyni.

Jędrzejczyk przyznała jednak, że Kowalkiewicz może po ich starciu chodzić z podniesioną do góry głową: - Niektórzy mówią, że to była moja najtrudniejsza walka w karierze, ale ja tak nie uważam. Karolina była twarda, ale dokładnie tego się po niej spodziewałam. Polskie dziewczyny takie właśnie są. W czwartej rundzie mocno mnie trafiła, ale poza tym to ja dominowałam i kontrolowałam pojedynek.

Powrót do oktagonu Jędrzejczyk zapowiedziała na drugi kwartał 2017 roku. Polka nie wie jeszcze, kto będzie jej kolejną rywalką. Rozmowy w tej sprawie pomiędzy zawodniczką a federacją rozpoczną się na przełomie grudnia i stycznia.

Jędrzejczyk plasuje się na 8. miejscu w rankingu UFC bez podziału na kategorie wagowe i płeć. Jest w nim najwyżej klasyfikowaną kobietą.

Ring Girls na historycznej gali UFC. Internauci zachwyceni filmikiem [ZDJĘCIA I WIDEO]


Tak efektownych regat nie ma nigdzie w Polsce!Więcej o:
Komentarze (3)
Jędrzejczyk - Kowalkiewicz. Czy będzie rewanż? Jędrzejczyk nie pozostawia wątpliwości
Zaloguj się
 • Ki Wa

  0

  Jędrzejczyk ma racje, nie były to może rundy 8-10 ale we wszystkich poza czwartą Karolina zadała kilka celnych ciosów na kilkadziesiąt jej i wyraźnie przegrała.

 • grazanica

  0

  Oj nieładnie,nieładnie. Sikamy troszkę ze strachu po nóżkach?
  Jak jest taka mocna, niech to udowodni w rewanżu, który się Karolinie na pewno należy.

 • info0

  0

  Buta wyłazi z Pani Jędrzejczyk. Not cool.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX