Sport.pl

Jon Jones usunięty z UFC 200. Konferencja pełna łez

Jon Jones nie będzie walczył z Danielem Cormierem o pas wagi półciężkiej na UFC 200. Zawodnik został usunięty z kary walk za naruszenie polityki antydopingowej USADA.
Jon Jones znów nie będzie walczył z Danielem Cormierem. Tym razem zawodnika do walki nie dopuściła komisja antydopingowa. - Organizacja UFC została powiadomiona przez USADA, że Jon Jones podejrzany jest o złamanie przepisów antydopingowych. Próbkę pobrano 16 czerwca 2016 roku - czytamy w oświadczeniu UFC.

Jonsowi grozi nawet dwuletnia dyskwalifikacja.

- W związku z tym, że Jon Jones miał walczyć z Danielem Cormierem w sobotę 9 lipca w Las Vegas brakuje czasu na dokończenie procesu weryfikacji przez USADA i jesteśmy zmuszeni usunąć zawodnika z kar walk - poinformowały władze UFC.

Rozgoryczenia całą sytuacją nie ukrywał prezydent największej federacji MMA, Dana White. - Jones ma szansę na udowodnienie swojej niewinności, ale jeśli okaże się, że przyjmował niedozwolone środki to będę niesamowicie rozczarowany - powiedział Dana White. - Wyniki sprzedaży Pay-per-view gali UFC 200 zapowiadały się znakomicie. Cormier przeszedł cały okres przygotowawczy, to dla niego wielka tragedia - dodał.

Jones zwołał konferencję prasową, na której był wyraźnie załamany. Łamiącym głosem i zalany łzami przepraszał swoich fanów. - Chciałbym was wszystkich przeprosić. W szczególności Daniela Cormiera. Walka dla mnie i dla niego wiele znaczyła. Przepraszam bardzo szczerze. Jest mi strasznie przykro z tego powodu. Cała ta sytuacja jest do bani, to naprawdę boli - mówił zrozpaczony zawodnik.

- Nie mam pojęcia skąd takie wyniki. Brałem te same suplementy, których używałem przez większość kariery. Jestem przeciwnikiem dopingu. Bardzo mnie boli to, że teraz mogą postrzegać mnie jako oszusta - dodał.

Menedżer zawodnika powiedział, że próbka "b" zostanie przetestowana w Salt Lake City.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze kłopoty byłego mistrza wagi ciężkiej. W styczniu zeszłego roku po walce właśnie z Cormierem wykryto u niego benzoiloekgoninę, która jest głównym metabolitem kokainy.

Kilka miesięcy później Jones jadąc pod wpływem alkoholu wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle powodując wypadek i zderzenie trzech pojazdów, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Po chwili wrócił tam, ale jedynie po pieniądze, które pozostawił w samochodzie. "Zapomniał" jednak o pomocy kobiecie w ciąży, który potrącił. Jak się okazało później, Jones nie pamiętał również o zostawionych w swoim samochodzie paczkach z marihuaną, które później znalazła policja. Następnie po wpłacie 2500 Dolarów kaucji został wypuszczony na wolność.

Za ucieczkę z miejsca wypadku i nie udzielenie pierwszej pomocy Jonesowi groziło mu do 3 lat pozbawienia wolności, ale ostatecznie otrzymał jedynie wyrok w zawieszeniu.

Nowa walka wieczoru UFC 200

Nową walką wieczoru na UFC 200 został pojedynek Marka Hunta z wracającym do UFC Brockiem Lesnarem. Daniel Cormier wciąż liczy na to, że organizacja znajdzie mu przeciwnika, ale czasu pozostało bardzo niewiele. Wśród potencjalnych rywali wymienia się Michaela Bispinga i Alexandera Gustafssona.

.

Więcej o:
Komentarze (2)
Jon Jones usunięty z UFC 200. Konferencja pełna łez
Zaloguj się
 • valhalla

  Oceniono 1 raz 1

  nie wiem skąd Państwo bierzecie informacje, ale wszystko jest już jasne, także ostatni akapit jest zupełnie nieaktualny:

  main event- Miesha Tate vs Amanda Nunes
  co-main event - Hunt vs Lesnar
  Daniel Cormier walczy trzyrundowy pojedynek z Andersonem Silva w kategorii 205 funtów, nie będzie to walka o pas

  źródło: MMA Podcast

 • valhalla

  Oceniono 1 raz 1

  Po pierwsze to powiedział że brał kilka innych rzeczy które nie miały jednak wpływu na jego formę (spekulacje są że kokainę). Po drugie, nowa walka wieczoru to Cormier vs Silva

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX